Volkswagen: productieproblemen voorkomen door omvaren schepen
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft problemen met de productie voorkomen door al sinds december schepen met onderdelen uit Azië om te laten varen rond Afrika in plaats van door de Rode Zee. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf gezegd. Tesla en Volvo Cars hebben juist wel te maken met verstoringen bij de productie omdat schepen vertraging oplopen door aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen op de scheepvaart in de Rode Zee.
Maar volgens Volkswagen is snel na het uitbreken van de crisis in de Rode Zee vorige maand besloten schepen te laten varen via Kaap de Goede Hoop in plaats van door het Suezkanaal. Daardoor nemen de leveringstijden wel met twee weken toe, maar daarmee is volgens het autobedrijf rekening gehouden in de productieschema's.
Tesla maakte vorige week bekend dat de productie bij zijn fabriek in de buurt van Berlijn eind deze maand voor twee weken grotendeels stil zal worden gelegd door een gebrek aan onderdelen en Volvo Cars heeft een fabriek in België enkele dagen stilgelegd om vertragingen met de aanvoer van onderdelen. Volgens kenners halen Europese autofabrikanten ongeveer 70 procent van hun onderdelen via de Rode Zee uit Azië. Grote containerrederijen als Maersk en Hapag-Lloyd mijden de Rode Zee ook.
Meer uit Financieel
WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
32 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
34 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
3 uur geleden