Volkswagen: productieproblemen voorkomen door omvaren schepen
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft problemen met de productie voorkomen door al sinds december schepen met onderdelen uit Azië om te laten varen rond Afrika in plaats van door de Rode Zee. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf gezegd. Tesla en Volvo Cars hebben juist wel te maken met verstoringen bij de productie omdat schepen vertraging oplopen door aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen op de scheepvaart in de Rode Zee.
Maar volgens Volkswagen is snel na het uitbreken van de crisis in de Rode Zee vorige maand besloten schepen te laten varen via Kaap de Goede Hoop in plaats van door het Suezkanaal. Daardoor nemen de leveringstijden wel met twee weken toe, maar daarmee is volgens het autobedrijf rekening gehouden in de productieschema's.
Tesla maakte vorige week bekend dat de productie bij zijn fabriek in de buurt van Berlijn eind deze maand voor twee weken grotendeels stil zal worden gelegd door een gebrek aan onderdelen en Volvo Cars heeft een fabriek in België enkele dagen stilgelegd om vertragingen met de aanvoer van onderdelen. Volgens kenners halen Europese autofabrikanten ongeveer 70 procent van hun onderdelen via de Rode Zee uit Azië. Grote containerrederijen als Maersk en Hapag-Lloyd mijden de Rode Zee ook.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
10 uur geleden