Volkswagen: productieproblemen voorkomen door omvaren schepen
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft problemen met de productie voorkomen door al sinds december schepen met onderdelen uit Azië om te laten varen rond Afrika in plaats van door de Rode Zee. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf gezegd. Tesla en Volvo Cars hebben juist wel te maken met verstoringen bij de productie omdat schepen vertraging oplopen door aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen op de scheepvaart in de Rode Zee.
Maar volgens Volkswagen is snel na het uitbreken van de crisis in de Rode Zee vorige maand besloten schepen te laten varen via Kaap de Goede Hoop in plaats van door het Suezkanaal. Daardoor nemen de leveringstijden wel met twee weken toe, maar daarmee is volgens het autobedrijf rekening gehouden in de productieschema's.
Tesla maakte vorige week bekend dat de productie bij zijn fabriek in de buurt van Berlijn eind deze maand voor twee weken grotendeels stil zal worden gelegd door een gebrek aan onderdelen en Volvo Cars heeft een fabriek in België enkele dagen stilgelegd om vertragingen met de aanvoer van onderdelen. Volgens kenners halen Europese autofabrikanten ongeveer 70 procent van hun onderdelen via de Rode Zee uit Azië. Grote containerrederijen als Maersk en Hapag-Lloyd mijden de Rode Zee ook.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
6 uur geleden