
Volkswagen overweegt fabrieken te sluiten om kosten te besparen
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Volkswagen overweegt fabrieken in Duitsland te sluiten om de kosten terug te dringen. Ook wil Volkswagen banenafspraken uit 1994 schrappen die gedwongen ontslagen tot 2029 uitsloten. De plannen stuiten op veel weerstand van de ondernemingsraad, die zegt in verzet te gaan.
Het schrappen van banen door natuurlijk verloop, zoals werknemers die met pensioen gaan, is niet langer toereikend, aldus Volkswagen. "De onderneming is van mening dat een reorganisatie die uitsluitend gebaseerd is op demografische trends niet voldoende is om op korte termijn de structurele aanpassingen door te voeren die nodig zijn om de concurrentiepositie te verbeteren", aldus het bedrijf.
Het merk Volkswagen kampt al langer met hoge kosten, waardoor het rendement achterblijft bij merken als Skoda, Seat en Audi die ook onder de Volkswagen Group vallen. Het concern kwam vorig jaar met een kostenbesparingsprogramma. Dat moest ervoor zorgen dat de winst tegen 2026 met 10 miljard euro verbetert. Maar zwakke prestaties hebben de situatie verslechterd waardoor extra maatregelen nodig zijn.
Personeelskrant
Volkswagen heeft nog geen concrete cijfers gegeven over hoeveel van de ongeveer 120.000 banen in Duitsland mogelijk verdwijnen. Ook is niet bekend welke locaties mogelijk gesloten worden.
De ondernemingsraad is het niet eens met de reorganisatie, komt naar voren uit de personeelskrant van de raad die in handen is van persbureau dpa. Voorzitter Daniela Cavallo noemt de plannen "een aanval op onze banen, locaties en collectieve overeenkomsten". "Dit brengt VW zelf en daarmee het hart van het concern in gevaar. We zullen ons hier fel tegen verdedigen", zegt zij. "Met mij zullen er geen VW-locaties worden gesloten!"
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.
21 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.
3 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vakbond AVV dreigt met een staking van vrachtpiloten bij KLM. De bond wil onder meer een langlopende baangarantie en afspraken zodat de ruim honderd vliegers van vrachtvliegtuigen van KLM later met pensioen kunnen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is donderdag licht lager gesloten. Stevig koersverlies van Adyen trok de index met de hoofdfondsen omlaag. Het betalingsbedrijf, dat transacties verwerkt voor grote bedrijven als Uber, H&M, Microsoft en Meta Platforms, liet weten last te hebben van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangewakkerd.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Duitse regering gaat topman Richard Lutz van het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) vervroegd ontslaan. Dit zeggen ingewijden tegen persbureaus Reuters, AFP en dpa. De Duitse transportminister zal het ontslag volgens de laatste twee persbureaus donderdag aankondigen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hoewel het algehele prijspeil in Nederland nog steeds oploopt, zijn er ook veel producten die dalen in prijs. Daarop wijst een econoom van ING in een analyse van de eerder deze maand verschenen inflatiecijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
4 uur geleden