Volkswagen: onderdelentekort neemt af, vraag naar auto's groeit
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse autoproducent Volkswagen ziet de vooruitzichten voor de rest van het jaar rooskleurig in, dankzij afnemende tekorten aan onderdelen zoals chips. Daarnaast is er volgens het concern een sterke vraag naar nieuwe auto's.
De leveringen van onderdelen zijn de afgelopen weken "aanzienlijk" hersteld. Autoproducenten hebben al tijden last van de oorlog in Oekraïne, waardoor de toeleveringsketens voor materialen en onderdelen zijn verstoord. Dat heeft zwaar gedrukt op de resultaten.
Het concern zag de operationele winst in het tweede kwartaal van dit jaar met bijna 28 procent dalen tot 4,7 miljard euro. Dit was echter wel ruim boven de verwachtingen van marktkenners. De omzet groeide met ruim 3 procent tot 69,5 miljard euro.
Financiële robuustheid
"Ondanks ongekende wereldwijde uitdagingen heeft Volkswagen een opmerkelijke financiële robuustheid getoond in het afgelopen halfjaar", zei Arno Antlitz, financieel topman van het concern, in een toelichting. VW, de grootste autofabrikant van Europa, waarschuwde in april al voor financiële tegenvallers als gevolg van de oorlog in Oekaïne.
Vorige week maakte het concern bekend dat topman Oliver Blume van sportwagenmerk Porsche de leiding overneemt bij het moederconcern. Met ingang van september volgt hij Herbert Diess op, die sinds 2018 aan het hoofd staat van de Duitse autogroep. Sinds 2015 is VW al vier keer van bestuursvoorzitter gewisseld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De biedingsstrijd voor Metsera, een Amerikaanse start-up die experimentele medicijnen ontwikkelt voor gewichtsverlies en obesitasbehandelingen, lijkt te verhevigen. Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk, bekend van de diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, heeft zijn bod op het bedrijf flink verhoogd.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Bosch is van plan tijdelijk arbeidstijdverkorting door te voeren in twee van zijn fabrieken in Duitsland door een tekort aan chips. Dat meldde een woordvoerder van de grootste toeleverancier van auto-onderdelen ter wereld dinsdag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies (min 8 procent) stond dinsdag bij de dalers op de beurzen in New York. Het techconcern, dat software levert aan inlichtingendiensten, het leger, overheden en bedrijven om data te analyseren, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook gaf Palantir een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, mede dankzij de groei van de activiteiten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers hadden echter gehoopt dat het bedrijf al een verwachting zou geven voor 2026.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Banken in Nederland kunnen belangrijke ontwikkelingen zoals verduurzaming en de energietransitie beter financieren als de overheid regels voor banken versoepelt. Dit heeft topman Stefaan Decraene van Rabobank dinsdag tegen journalisten gezegd.
4 uur geleden