Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen-managers moeten 10 procent salaris inleveren

Volkswagen-managers moeten 10 procent salaris inleveren

HANNOVER (ANP/BLOOMBERG) - Ongeveer 4000 VW-managers zullen volgend jaar en in 2026 afzien van bonussen ter waarde van ongeveer 10 procent van hun jaarinkomen, met verdere kleinere verlagingen tot 2030. Dat is een van de uitkomsten van gesprekken met de vakbond om Europa's grootste autofabrikant concurrerender te maken, meldt de Süddeutsche Zeitung.

Vakbondsleden roepen de hoogste leiding, waaronder topman Oliver Blume, op om een nog groter deel van hun salarissen in te leveren. De maatregelen maken deel uit van een herstructureringsovereenkomst om kosten bij het VW-merk te verlagen zonder fabrieken te sluiten. Daarmee zijn nieuwe stakingen voorlopig van de baan.

Hoewel beide partijen het akkoord verwelkomden, vallen de bezuinigingen minder drastisch uit dan het management aanvankelijk voor ogen had. VW wil een nieuwe start maken nu het bedrijf te maken heeft met een krimpend marktaandeel in China en een afnemende vraag naar elektrische voertuigen in Europa en de VS.

Meer uit Financieel

Topman Rabo wil soepelere bankenregels voor duurzamer Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Banken in Nederland kunnen belangrijke ontwikkelingen zoals verduurzaming en de energietransitie beter financieren als de overheid regels voor banken versoepelt. Dit heeft topman Stefaan Decraene van Rabobank dinsdag tegen journalisten gezegd.

37 minuten geleden
Motorenmerk Harley-Davidson groeit weer na reeks krimpkwartalen

MILWAUKEE (ANP/RTR) - Motorfietsenfabrikant Harley-Davidson heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Dit is een opsteker voor de onlangs aangetreden topman Artie Starrs, want in de voorgaande kwartalen daalden de opbrengsten van het Amerikaanse bedrijf telkens.

1 uur geleden
Meer auto's, maar minder kilometers per bestuurder sinds corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse automobilisten reden vorig jaar gemiddeld bijna 6 procent minder kilometers dan in 2019 voordat de coronacrisis uitbrak, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend.

1 uur geleden
Toeleverancier waarschuwt: problemen Nexperia nog niet voorbij

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - De problemen met de beschikbaarheid van Nexperia-chips zijn nog niet opgelost, heeft de topman van de Duitse industrieel toeleverancier Schaeffler gezegd. Eerder waarschuwde de Europese auto-industrie voor productieproblemen die kunnen ontstaan na het exportverbod dat China Nexperia oplegde uit onvrede over ingrepen van de Nederlandse regering bij de Nijmeegse chipmaker. Het afgelopen weekend deed China een concessie op dat vlak.

2 uur geleden
Meer gebruikers en abonnees voor muziekstreamingdienst Spotify

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het derde kwartaal het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien toenemen. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 713 miljoen. Die aanwas van 17 miljoen gebruikers was groter dan de 14 miljoen die Spotify zelf had verwacht.

2 uur geleden
Noors staatsfonds stemt tegen megabeloning Tesla-topman Musk

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds is van plan tegen een nieuw beloningsvoorstel voor Elon Musk als topman van elektrische autofabrikant Tesla te stemmen. De beloning in aandelen kan volgens nieuwe beloningsplannen oplopen tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het staatsfonds zegt zich zorgen te maken over de grootte van dat pakket. Ook zou Tesla te weinig doen om de risico's rond de grote afhankelijkheid van Musk te verminderen.

4 uur geleden
AEX-index zakt flink weg, Philips wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende wel hoger. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

6 uur geleden