Volkswagen klaagt India aan om 'onmogelijke' belastingaanslag
MUMBAI (ANP) - Autoconcern Volkswagen heeft de Indiase autoriteiten aangeklaagd om een "onmogelijke, enorme" belastingaanslag van 1,4 miljard dollar te laten schrappen. Het betreft de grootste invoerheffing die India ooit heeft opgelegd.
Volkswagen zou bepaalde auto's van de merken VW, Skoda en Audi in veel losse onderdelen hebben ingevoerd, om zo een veel lagere belasting te betalen, staat in rechtbankdocumenten die persbureau Reuters heeft ingezien.
De Indiase autoriteiten beschuldigden Volkswagen ervan "bijna de gehele auto" in ongeassembleerde staat te hebben geïmporteerd. Door de auto's in aparte zendingen binnen te brengen, betaalde het concern slechts 5 tot 15 procent belasting. Volgens de autoriteiten had dit 30 tot 35 procent moeten zijn.
Volkswagen stelt dat de eis in strijd is met de belastingregels van New Delhi voor de invoer van auto-onderdelen en schadelijk is voor de bedrijfsplannen van het concern. Ook brengt het belastinggeschil de investeringen van het Duitse concern in India in gevaar en is het schadelijk voor het buitenlandse investeringsklimaat, aldus VW.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
9 uur geleden