Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen klaagt India aan om 'onmogelijke' belastingaanslag

Volkswagen klaagt India aan om 'onmogelijke' belastingaanslag

MUMBAI (ANP) - Autoconcern Volkswagen heeft de Indiase autoriteiten aangeklaagd om een "onmogelijke, enorme" belastingaanslag van 1,4 miljard dollar te laten schrappen. Het betreft de grootste invoerheffing die India ooit heeft opgelegd.

Volkswagen zou bepaalde auto's van de merken VW, Skoda en Audi in veel losse onderdelen hebben ingevoerd, om zo een veel lagere belasting te betalen, staat in rechtbankdocumenten die persbureau Reuters heeft ingezien.

De Indiase autoriteiten beschuldigden Volkswagen ervan "bijna de gehele auto" in ongeassembleerde staat te hebben geïmporteerd. Door de auto's in aparte zendingen binnen te brengen, betaalde het concern slechts 5 tot 15 procent belasting. Volgens de autoriteiten had dit 30 tot 35 procent moeten zijn.

Volkswagen stelt dat de eis in strijd is met de belastingregels van New Delhi voor de invoer van auto-onderdelen en schadelijk is voor de bedrijfsplannen van het concern. Ook brengt het belastinggeschil de investeringen van het Duitse concern in India in gevaar en is het schadelijk voor het buitenlandse investeringsklimaat, aldus VW.

Meer uit Financieel

Energiesector stuurt stroomverbruik huishoudens naar daluren

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders en energieleveranciers gaan samenwerken om ook huishoudens te sturen om minder stroom te gebruiken tijdens piekuren. Bij bedrijven gebeurde dit al. Daarmee hopen de energieleveranciers het overvolle stroomnet in Nederland te ontlasten.

37 minuten geleden
Personeel verpleeg- en thuiszorg krijgt er 7,4 procent loon bij

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.

5 uur geleden
Apple flink lager op Wall Street, Micron juist sterke stijger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.

8 uur geleden
Apple verhoogt prijzen MacBooks en iPads om kosten geheugenchips

CUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.

9 uur geleden
Kleine plus voor Amsterdamse AEX, ASMI en ASML bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.

12 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vrijdag na 15.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

13 uur geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

14 uur geleden