Volkswagen klaagt India aan om 'onmogelijke' belastingaanslag
MUMBAI (ANP) - Autoconcern Volkswagen heeft de Indiase autoriteiten aangeklaagd om een "onmogelijke, enorme" belastingaanslag van 1,4 miljard dollar te laten schrappen. Het betreft de grootste invoerheffing die India ooit heeft opgelegd.
Volkswagen zou bepaalde auto's van de merken VW, Skoda en Audi in veel losse onderdelen hebben ingevoerd, om zo een veel lagere belasting te betalen, staat in rechtbankdocumenten die persbureau Reuters heeft ingezien.
De Indiase autoriteiten beschuldigden Volkswagen ervan "bijna de gehele auto" in ongeassembleerde staat te hebben geïmporteerd. Door de auto's in aparte zendingen binnen te brengen, betaalde het concern slechts 5 tot 15 procent belasting. Volgens de autoriteiten had dit 30 tot 35 procent moeten zijn.
Volkswagen stelt dat de eis in strijd is met de belastingregels van New Delhi voor de invoer van auto-onderdelen en schadelijk is voor de bedrijfsplannen van het concern. Ook brengt het belastinggeschil de investeringen van het Duitse concern in India in gevaar en is het schadelijk voor het buitenlandse investeringsklimaat, aldus VW.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
9 uur geleden