Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen grote winnaar op nerveuze beurzen

Volkswagen grote winnaar op nerveuze beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Volkswagen was dinsdag een grote winnaar op de Europese beurzen, die de eerdere forse openingsverliezen wisten weg te werken. Beleggers reageerden verheugd op de plannen van het Duitse autoconcern om sportwagenmerk Porsche zelfstandig naar de beurs brengen. De beurshandel bleef echter in het teken staan van de spanningen in Oekraïne.

De Europese Unie, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten dreigen met sancties tegen Rusland naar aanleiding van de erkenning door Moskou van separatistische regio's in Oost-Oekraïne als onafhankelijke staten. De EU brengt volgens ingewijden nog geen zware economische strafmaatregelen in stelling, maar zou vooral betrokken personen willen treffen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 733,11 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1027,13 punten. De graadmeters in Londen, Frankrijk en Parijs klommen tot 0,3 procent, na eerdere verliezen van rond 2 procent. In Moskou verloor de leidende RTS-index bijna 4 procent na een dag eerder al 10 procent te hebben verloren.

Volkswagen

Volkswagen maakte een koerssprong van 10 procent in Frankfurt. Het autoconcern is in vergevorderde onderhandelingen met grootaandeelhouder Porsche SE over een beursgang van het sportwagenmerk. Een beursgang van het zeer winstgevende Porsche zou een makkelijke manier zijn voor VW om extra geld op te halen voor investeringen. Analisten schatten dat aan Porsche in zijn geheel een prijskaartje kan worden gehangen van 60 miljard tot 85 miljard euro.

In de AEX stond chiptoeleverancier ASMI, die na de slotbel met cijfers komt, bovenaan met een winst van 2,5 procent. Ook branchegenoten ASML en Besi stonden in de kopgroep met winsten tot 1,7 procent. Olie- en gasconcern Shell (plus 1,7 procent) profiteerde van de hogere olieprijzen, die verder opliepen door de vrees dat met een verdere escalatie van het conflict in Oekraïne de Russische olieleveringen geraakt kunnen worden. Verzekeraar NN Group sloot de rij met een min van dik 2 procent.

Olieprijs

Noten- en zadenhandelaar Acomo won 3,5 procent na cijfers. De onderneming wist ondanks problemen in het internationale vervoer de winst en de omzet stevig op te voeren.

De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg met 4 procent tot 94,70 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika, klom met bijna 3 procent tot 98,11 dollar per vat. De euro was 1,1350 dollar waard, tegen 1,1338 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

2 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

7 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

7 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

8 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

8 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

8 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

8 uur geleden