Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen-groep verhoogt verkopen in 2023 in alle regio's

Volkswagen-groep verhoogt verkopen in 2023 in alle regio's

WOLFSBURG (ANP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen Group heeft zijn totale verkopen vorig jaar met 12 procent zien stijgen tot meer dan 9,2 miljoen voertuigen. Volgens het bedrijf werden met name op de Europese en Noord-Amerikaanse markt goede zaken gedaan. Maar ook in alle andere regio's nam de verkoop toe.

Volkswagen heeft ook merken als Audi, Skoda, Seat, Porsche en de truckmerken MAN en Scania. In Europa klom de verkoop met bijna 20 procent en in Noord-Amerika met bijna 18 procent. In China, de grootste individuele markt van het bedrijf uit Wolfsburg, gingen de verkopen met 1,6 procent omhoog "ondanks uitdagende marktomstandigheden", aldus Volkswagen.

Het grootste autobedrijf van Europa meldde verder dat de verkoop van volledig elektrisch aangedreven voertuigen met bijna 35 procent is gestegen tot 771.100 stuks. Daarmee zijn volledig elektrische voertuigen goed voor 8,3 procent van alle leveringen, aldus Volkswagen. Dat was bijna 7 procent een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Bloomberg: gesprekken verkoop Venezolaanse olie aan afnemers Azië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.

45 minuten geleden
Schiphol vindt nieuwe infradirecteur bij bouwer Heijmans

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.

2 uur geleden
Meer horecapersoneel dan ooit, maar zorgen om gebrek aan jongeren

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

3 uur geleden
Mensen vaker overdag naar horeca, koffiebars vervangen kroegen

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.

3 uur geleden
Jumbo boekt meer omzet in 2025, nieuwe topman ziet verdere groei

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft in 2025 meer omzet geboekt onder de nieuwe strategie, die aan het begin van het tweede kwartaal werd ingezet. Ook kijkt het supermarktbedrijf "vol vertrouwen naar 2026" met Jesper Højer als nieuwe topman. Højer, die op 1 januari 2026 officieel interim-topman Tom Heidman opvolgde, wil de opgaande lijn in 2026 voortzetten.

4 uur geleden
Gasunie transporteerde meer aardgas in 2025

DEN HAAG (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar meer aardgas getransporteerd dan een jaar eerder, doordat meer gas werd opgeslagen in bergingen, meer werd gebruikt in elektriciteitscentrales en omdat meer naar Duitsland werd geëxporteerd. In totaal ging het om 63,4 miljard kubieke meter gas. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Besi wint op beurs na ordergroei, Heineken zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier heeft in het vierde kwartaal van 2025 voor ongeveer 250 miljoen euro aan nieuwe orders binnengekregen. Dat is een stijging van 43 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Dankzij de sterke ordergroei verwacht het bedrijf dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten in het laatste kwartaal van 2025 aan "de gunstige kant" van de eerder afgegeven verwachtingen zullen liggen.

5 uur geleden