Volkswagen-groep verhoogt verkopen in 2023 in alle regio's
WOLFSBURG (ANP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen Group heeft zijn totale verkopen vorig jaar met 12 procent zien stijgen tot meer dan 9,2 miljoen voertuigen. Volgens het bedrijf werden met name op de Europese en Noord-Amerikaanse markt goede zaken gedaan. Maar ook in alle andere regio's nam de verkoop toe.
Volkswagen heeft ook merken als Audi, Skoda, Seat, Porsche en de truckmerken MAN en Scania. In Europa klom de verkoop met bijna 20 procent en in Noord-Amerika met bijna 18 procent. In China, de grootste individuele markt van het bedrijf uit Wolfsburg, gingen de verkopen met 1,6 procent omhoog "ondanks uitdagende marktomstandigheden", aldus Volkswagen.
Het grootste autobedrijf van Europa meldde verder dat de verkoop van volledig elektrisch aangedreven voertuigen met bijna 35 procent is gestegen tot 771.100 stuks. Daarmee zijn volledig elektrische voertuigen goed voor 8,3 procent van alle leveringen, aldus Volkswagen. Dat was bijna 7 procent een jaar eerder.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
4 uur geleden