Volkswagen-groep verhoogt verkopen in 2023 in alle regio's
WOLFSBURG (ANP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen Group heeft zijn totale verkopen vorig jaar met 12 procent zien stijgen tot meer dan 9,2 miljoen voertuigen. Volgens het bedrijf werden met name op de Europese en Noord-Amerikaanse markt goede zaken gedaan. Maar ook in alle andere regio's nam de verkoop toe.
Volkswagen heeft ook merken als Audi, Skoda, Seat, Porsche en de truckmerken MAN en Scania. In Europa klom de verkoop met bijna 20 procent en in Noord-Amerika met bijna 18 procent. In China, de grootste individuele markt van het bedrijf uit Wolfsburg, gingen de verkopen met 1,6 procent omhoog "ondanks uitdagende marktomstandigheden", aldus Volkswagen.
Het grootste autobedrijf van Europa meldde verder dat de verkoop van volledig elektrisch aangedreven voertuigen met bijna 35 procent is gestegen tot 771.100 stuks. Daarmee zijn volledig elektrische voertuigen goed voor 8,3 procent van alle leveringen, aldus Volkswagen. Dat was bijna 7 procent een jaar eerder.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.
15 minuten geledenWOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.
52 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Amazon gaat de komende jaren meer investeren in Europa. Daardoor neemt het aantal medewerkers van het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern in Europa naar verwachting met 25.000 toe. Op dit moment heeft Amazon 230.000 mensen in dienst in Europa.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Lidl wil zijn Nederlandse supermarkten vanaf volgend jaar alleen nog maar bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Dat is sneller dan gepland, want eerder zei het bedrijf dit voor 2030 te willen doen. Lidl is naar eigen zeggen de eerste supermarktketen die deze stap zet.
1 uur geleden