Volkswagen blijft bij besparingseisen ondanks nieuwe stakingen
WOLFSBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - Bestuurders van Volkswagen houden vast aan hun eisen voor grote kostenbesparingen in aanloop naar nieuwe cao-onderhandelingen. Tegelijkertijd voeren medewerkers van de Duitse autofabrikant de druk op met nieuwe stakingen. Duizenden Volkswagen-medewerkers bij negen fabrieken in Duitsland hebben maandag het werk neergelegd. Vorige week werd ook al gestaakt in het escalerende conflict tussen vakbonden en Volkswagen.
De automaker gaat maandag opnieuw in gesprek met vakbond IG Metall. Deze vierde onderhandelingsronde vindt plaats op een moment dat Volkswagen manieren zoekt om de kosten in Duitsland drastisch te verlagen om beter te kunnen concurreren met goedkopere Aziatische autobedrijven. Volkswagen kampt met tegenvallende autoverkopen in Europa en China, vooral van elektrische auto's.
"We hebben nog steeds kostenbesparingen nodig die op korte termijn kunnen worden doorgevoerd en duurzaam zijn", zei personeelshoofd Arne Meiswinkel van Volkswagen. "Dit is de enige manier waarop we concurrerend kunnen blijven in een uitdagende omgeving."
Vier uur
Het bedrijf heeft voorgesteld lonen te verlagen en dreigt met massaontslagen en mogelijke fabriekssluitingen. Bondskanselier Olaf Scholz riep Volkswagen zondag nog op om geen fabrieken te sluiten. Dat zou "niet de juiste weg zijn", heeft hij in een interview gezegd.
De actie maandag duurt twee keer zo lang als de eerste waarschuwingsstaking van vorige week, georganiseerd door de vakbond. Daarbij legden ongeveer 100.000 werknemers het werk neer, volgens IG Metall. Die actie duurde ongeveer twee uur per dienst, dat wordt deze week uitgebreid naar vier uur. Het conflict gaat om de beloning van ongeveer 120.000 werknemers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.
13 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.
13 uur geleden