Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen blijft bij besparingseisen ondanks nieuwe stakingen

Volkswagen blijft bij besparingseisen ondanks nieuwe stakingen

WOLFSBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - Bestuurders van Volkswagen houden vast aan hun eisen voor grote kostenbesparingen in aanloop naar nieuwe cao-onderhandelingen. Tegelijkertijd voeren medewerkers van de Duitse autofabrikant de druk op met nieuwe stakingen. Duizenden Volkswagen-medewerkers bij negen fabrieken in Duitsland hebben maandag het werk neergelegd. Vorige week werd ook al gestaakt in het escalerende conflict tussen vakbonden en Volkswagen.

De automaker gaat maandag opnieuw in gesprek met vakbond IG Metall. Deze vierde onderhandelingsronde vindt plaats op een moment dat Volkswagen manieren zoekt om de kosten in Duitsland drastisch te verlagen om beter te kunnen concurreren met goedkopere Aziatische autobedrijven. Volkswagen kampt met tegenvallende autoverkopen in Europa en China, vooral van elektrische auto's.

"We hebben nog steeds kostenbesparingen nodig die op korte termijn kunnen worden doorgevoerd en duurzaam zijn", zei personeelshoofd Arne Meiswinkel van Volkswagen. "Dit is de enige manier waarop we concurrerend kunnen blijven in een uitdagende omgeving."

Vier uur

Het bedrijf heeft voorgesteld lonen te verlagen en dreigt met massaontslagen en mogelijke fabriekssluitingen. Bondskanselier Olaf Scholz riep Volkswagen zondag nog op om geen fabrieken te sluiten. Dat zou "niet de juiste weg zijn", heeft hij in een interview gezegd.

De actie maandag duurt twee keer zo lang als de eerste waarschuwingsstaking van vorige week, georganiseerd door de vakbond. Daarbij legden ongeveer 100.000 werknemers het werk neer, volgens IG Metall. Die actie duurde ongeveer twee uur per dienst, dat wordt deze week uitgebreid naar vier uur. Het conflict gaat om de beloning van ongeveer 120.000 werknemers.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

1 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

1 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

2 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

2 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

3 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

3 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

5 uur geleden