Volkswagen blijft bij besparingseisen ondanks nieuwe stakingen
WOLFSBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - Bestuurders van Volkswagen houden vast aan hun eisen voor grote kostenbesparingen in aanloop naar nieuwe cao-onderhandelingen. Tegelijkertijd voeren medewerkers van de Duitse autofabrikant de druk op met nieuwe stakingen. Duizenden Volkswagen-medewerkers bij negen fabrieken in Duitsland hebben maandag het werk neergelegd. Vorige week werd ook al gestaakt in het escalerende conflict tussen vakbonden en Volkswagen.
De automaker gaat maandag opnieuw in gesprek met vakbond IG Metall. Deze vierde onderhandelingsronde vindt plaats op een moment dat Volkswagen manieren zoekt om de kosten in Duitsland drastisch te verlagen om beter te kunnen concurreren met goedkopere Aziatische autobedrijven. Volkswagen kampt met tegenvallende autoverkopen in Europa en China, vooral van elektrische auto's.
"We hebben nog steeds kostenbesparingen nodig die op korte termijn kunnen worden doorgevoerd en duurzaam zijn", zei personeelshoofd Arne Meiswinkel van Volkswagen. "Dit is de enige manier waarop we concurrerend kunnen blijven in een uitdagende omgeving."
Vier uur
Het bedrijf heeft voorgesteld lonen te verlagen en dreigt met massaontslagen en mogelijke fabriekssluitingen. Bondskanselier Olaf Scholz riep Volkswagen zondag nog op om geen fabrieken te sluiten. Dat zou "niet de juiste weg zijn", heeft hij in een interview gezegd.
De actie maandag duurt twee keer zo lang als de eerste waarschuwingsstaking van vorige week, georganiseerd door de vakbond. Daarbij legden ongeveer 100.000 werknemers het werk neer, volgens IG Metall. Die actie duurde ongeveer twee uur per dienst, dat wordt deze week uitgebreid naar vier uur. Het conflict gaat om de beloning van ongeveer 120.000 werknemers.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
8 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
2 uur geleden