Volkskrant: personeel NOS Sport klaagt al 15 jaar over wangedrag
HILVERSUM (ANP) - Medewerkers van NOS Studio Sport zeggen volgens de Volkskrant al vijftien jaar lang melding te doen van onacceptabel gedrag op de werkvloer en niet gehoord te worden. Dat is duidelijk geworden uit een personeelsbijeenkomst van NOS Sport die vorige week vrijdag werd georganiseerd.
De krant stelt dat er volgens de werknemers sprake is geweest van "seksueel grensoverschrijdend gedrag, intimidatie en pesterijen". Er zou onvoldoende op geacteerd zijn. De Volkskrant baseert zich op meerdere bronnen die bij de personeelsbijenkomst aanwezig waren.
De woordvoerder van NOS Sport laat donderdagavond weten niet te willen reageren op de publicatie in de Volkskrant. "De externe vertrouwenspersoon is deze week gestart met de inventarisatie", meldt de woordvoerder. "Gezien de vertrouwelijkheid van dit onderwerp en omdat we de inventarisatie niet in de weg willen zitten, kunnen wij momenteel hier niet verder inhoudelijk op ingaan."
Reactie NPO vrijdag
De NPO laat donderdagavond weten vrijdag met een reactie te komen op de publicatie.
Meldpunt MORES liet donderdag weten dat NOS Sport nog niet heeft aangeklopt voor hulp of advies over de kwestie. Er is onder meer een gedragscode bij de NOS waarin omgangsvormen staan beschreven en er zijn sinds 2000 vertrouwenspersonen actief, zowel intern als extern. Ook volgen leidinggevenden bij de gehele NOS trainingen rondom dit thema.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.
14 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
19 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
1 uur geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
11 uur geleden