Volksheld Kudus in de basis bij Ghana tegen Uruguay
AL WAKRAH (ANP) - Mohammed Kudus staat als verwacht in de basis bij Ghana, dat om 16.00 uur zijn laatste groepswedstrijd speelt tegen Uruguay. De Ajacied is op het WK uitgegroeid tot de held van Ghana, nadat hij twee keer scoorde in de met 3-2 gewonnen wedstrijd tegen Zuid-Korea.
Ghana staat tweede in groep H achter Portugal, dat al zeker is van de achtste finales. Het Afrikaanse land heeft dus nog alle kans op het bereiken van de laatste zestien.
Bij Uruguay heeft oud-Ajacied Luis Suárez een basisplaats. Hij is tevens aanvoerder van de ploeg, want Diego Godin is op de reservebank beland. In de vorige wedstrijd tegen Portugal, die de Zuid-Amerikanen verloren met 2-0, was Suárez nog reserve. De spits viel toen in na 73 minuten. Uruguay heeft pas 1 punt verdiend en moet sowieso winnen van Ghana om kans te houden op een plek in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
18 uur geleden