Volksheld Kudus in de basis bij Ghana tegen Uruguay
AL WAKRAH (ANP) - Mohammed Kudus staat als verwacht in de basis bij Ghana, dat om 16.00 uur zijn laatste groepswedstrijd speelt tegen Uruguay. De Ajacied is op het WK uitgegroeid tot de held van Ghana, nadat hij twee keer scoorde in de met 3-2 gewonnen wedstrijd tegen Zuid-Korea.
Ghana staat tweede in groep H achter Portugal, dat al zeker is van de achtste finales. Het Afrikaanse land heeft dus nog alle kans op het bereiken van de laatste zestien.
Bij Uruguay heeft oud-Ajacied Luis Suárez een basisplaats. Hij is tevens aanvoerder van de ploeg, want Diego Godin is op de reservebank beland. In de vorige wedstrijd tegen Portugal, die de Zuid-Amerikanen verloren met 2-0, was Suárez nog reserve. De spits viel toen in na 73 minuten. Uruguay heeft pas 1 punt verdiend en moet sowieso winnen van Ghana om kans te houden op een plek in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
44 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
11 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
12 uur geleden