Volksheld Kudus in de basis bij Ghana tegen Uruguay
AL WAKRAH (ANP) - Mohammed Kudus staat als verwacht in de basis bij Ghana, dat om 16.00 uur zijn laatste groepswedstrijd speelt tegen Uruguay. De Ajacied is op het WK uitgegroeid tot de held van Ghana, nadat hij twee keer scoorde in de met 3-2 gewonnen wedstrijd tegen Zuid-Korea.
Ghana staat tweede in groep H achter Portugal, dat al zeker is van de achtste finales. Het Afrikaanse land heeft dus nog alle kans op het bereiken van de laatste zestien.
Bij Uruguay heeft oud-Ajacied Luis Suárez een basisplaats. Hij is tevens aanvoerder van de ploeg, want Diego Godin is op de reservebank beland. In de vorige wedstrijd tegen Portugal, die de Zuid-Amerikanen verloren met 2-0, was Suárez nog reserve. De spits viel toen in na 73 minuten. Uruguay heeft pas 1 punt verdiend en moet sowieso winnen van Ghana om kans te houden op een plek in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
1 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
10 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
12 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
14 uur geleden