Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volksbank sluit bezwaar tegen DNB-boetes niet direct uit

Volksbank sluit bezwaar tegen DNB-boetes niet direct uit

UTRECHT (ANP) - De Volksbank sluit niet uit bezwaar te maken tegen de boetes die door De Nederlandsche Bank (DNB) zijn opgelegd. "We zijn op dit moment niet van plan om in bezwaar te gaan, maar het laatste woord is daar nog niet over gezegd", zei topman Roland Boekhout in een toelichting op twee boetes van in totaal 20 miljoen euro.

DNB legde de Volksbank de twee boetes op, omdat de bank de controles op witwassen en bedrijfsprocessen niet goed genoeg op orde had. De Volksbank kan binnen zes weken bezwaar maken tegen de besluiten van de toezichthouder. De bank heeft de beslissing pas gekregen en kijkt nog naar wat de consequenties zijn, licht Boekhout toe.

Hoewel de topman de deur op een kier liet wat betreft het bezwaar maken, ontkende hij de problemen bij de bank allerminst. Boekhout bood zijn excuses aan aan klanten, partners en medewerkers en zei "hemel en aarde" te gaan bewegen om de zaken op te lossen. "We zullen het op geen enkele manier kleiner maken dan het is en zullen nooit zeggen dat er geen dingen fout zijn gelopen. We nemen het bloedserieus."

Kostenplaatje

De Volksbank heeft al meerdere maatregelen genomen om de zaken aan te pakken, waaronder het aanstellen van speciale bestuurders die zich hiermee bezighouden. Er zijn inmiddels kleine successen behaald, "maar we zijn er nog niet", zegt Boekhout. De topman legt uit dat er sprake is van een grote transformatie die de organisatie effectiever moet maken. De Volksbank wil dat de organisatie een simpelere structuur krijgt, met korte lijnen, duidelijke mandaten en verantwoordelijkheden.

"Een bank als de Volksbank moet zonder meer beschikken over een duidelijke organisatiestructuur met heldere rapportagelijnen en beleid dat gericht is op beheersing van relevante risico's", zegt Boekhout.

Het is nog niet duidelijk hoe groot het kostenplaatje precies is om de situatie bij de bank te verbeteren. Daarover komt mogelijk meer duidelijkheid als de Volksbank op 14 februari de jaarresultaten presenteert. Bij het opleggen van de boetes heeft DNB rekening gehouden met de maatregelen die de bank al in gang heeft gezet. Ook heeft de bank zich "constructief en welwillend" opgesteld, volgens de toezichthouder.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

1 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

1 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

2 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

4 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

4 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

4 uur geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

5 uur geleden