Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volksbank sluit bezwaar tegen DNB-boetes niet direct uit

Volksbank sluit bezwaar tegen DNB-boetes niet direct uit

UTRECHT (ANP) - De Volksbank sluit niet uit bezwaar te maken tegen de boetes die door De Nederlandsche Bank (DNB) zijn opgelegd. "We zijn op dit moment niet van plan om in bezwaar te gaan, maar het laatste woord is daar nog niet over gezegd", zei topman Roland Boekhout in een toelichting op twee boetes van in totaal 20 miljoen euro.

DNB legde de Volksbank de twee boetes op, omdat de bank de controles op witwassen en bedrijfsprocessen niet goed genoeg op orde had. De Volksbank kan binnen zes weken bezwaar maken tegen de besluiten van de toezichthouder. De bank heeft de beslissing pas gekregen en kijkt nog naar wat de consequenties zijn, licht Boekhout toe.

Hoewel de topman de deur op een kier liet wat betreft het bezwaar maken, ontkende hij de problemen bij de bank allerminst. Boekhout bood zijn excuses aan aan klanten, partners en medewerkers en zei "hemel en aarde" te gaan bewegen om de zaken op te lossen. "We zullen het op geen enkele manier kleiner maken dan het is en zullen nooit zeggen dat er geen dingen fout zijn gelopen. We nemen het bloedserieus."

Kostenplaatje

De Volksbank heeft al meerdere maatregelen genomen om de zaken aan te pakken, waaronder het aanstellen van speciale bestuurders die zich hiermee bezighouden. Er zijn inmiddels kleine successen behaald, "maar we zijn er nog niet", zegt Boekhout. De topman legt uit dat er sprake is van een grote transformatie die de organisatie effectiever moet maken. De Volksbank wil dat de organisatie een simpelere structuur krijgt, met korte lijnen, duidelijke mandaten en verantwoordelijkheden.

"Een bank als de Volksbank moet zonder meer beschikken over een duidelijke organisatiestructuur met heldere rapportagelijnen en beleid dat gericht is op beheersing van relevante risico's", zegt Boekhout.

Het is nog niet duidelijk hoe groot het kostenplaatje precies is om de situatie bij de bank te verbeteren. Daarover komt mogelijk meer duidelijkheid als de Volksbank op 14 februari de jaarresultaten presenteert. Bij het opleggen van de boetes heeft DNB rekening gehouden met de maatregelen die de bank al in gang heeft gezet. Ook heeft de bank zich "constructief en welwillend" opgesteld, volgens de toezichthouder.

Meer uit Financieel

Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

31 minuten geleden
EU en VS tekenen vrijdag overeenkomst over kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.

52 minuten geleden
Massaproductie vliegende auto's niet ver weg meer, zegt XPENG

GUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.

53 minuten geleden
Lichtproducent Signify verwacht aanhoudende lastige markt in 2026

EINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.

1 uur geleden
Onderzoek naar opleidingsklimaat bij UWV na signalen angstcultuur

AMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.

1 uur geleden
Trump dreigt met heffingen tegen VK om techbelasting

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.

2 uur geleden
Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

11 uur geleden