Volksbank sluit bezwaar tegen DNB-boetes niet direct uit
UTRECHT (ANP) - De Volksbank sluit niet uit bezwaar te maken tegen de boetes die door De Nederlandsche Bank (DNB) zijn opgelegd. "We zijn op dit moment niet van plan om in bezwaar te gaan, maar het laatste woord is daar nog niet over gezegd", zei topman Roland Boekhout in een toelichting op twee boetes van in totaal 20 miljoen euro.
DNB legde de Volksbank de twee boetes op, omdat de bank de controles op witwassen en bedrijfsprocessen niet goed genoeg op orde had. De Volksbank kan binnen zes weken bezwaar maken tegen de besluiten van de toezichthouder. De bank heeft de beslissing pas gekregen en kijkt nog naar wat de consequenties zijn, licht Boekhout toe.
Hoewel de topman de deur op een kier liet wat betreft het bezwaar maken, ontkende hij de problemen bij de bank allerminst. Boekhout bood zijn excuses aan aan klanten, partners en medewerkers en zei "hemel en aarde" te gaan bewegen om de zaken op te lossen. "We zullen het op geen enkele manier kleiner maken dan het is en zullen nooit zeggen dat er geen dingen fout zijn gelopen. We nemen het bloedserieus."
Kostenplaatje
De Volksbank heeft al meerdere maatregelen genomen om de zaken aan te pakken, waaronder het aanstellen van speciale bestuurders die zich hiermee bezighouden. Er zijn inmiddels kleine successen behaald, "maar we zijn er nog niet", zegt Boekhout. De topman legt uit dat er sprake is van een grote transformatie die de organisatie effectiever moet maken. De Volksbank wil dat de organisatie een simpelere structuur krijgt, met korte lijnen, duidelijke mandaten en verantwoordelijkheden.
"Een bank als de Volksbank moet zonder meer beschikken over een duidelijke organisatiestructuur met heldere rapportagelijnen en beleid dat gericht is op beheersing van relevante risico's", zegt Boekhout.
Het is nog niet duidelijk hoe groot het kostenplaatje precies is om de situatie bij de bank te verbeteren. Daarover komt mogelijk meer duidelijkheid als de Volksbank op 14 februari de jaarresultaten presenteert. Bij het opleggen van de boetes heeft DNB rekening gehouden met de maatregelen die de bank al in gang heeft gezet. Ook heeft de bank zich "constructief en welwillend" opgesteld, volgens de toezichthouder.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.
13 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.
15 uur geledenHAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.
16 uur geledenBELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
1 dag geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
1 dag geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
1 dag geleden