Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volksbank sluit bezwaar tegen DNB-boetes niet direct uit

Volksbank sluit bezwaar tegen DNB-boetes niet direct uit

UTRECHT (ANP) - De Volksbank sluit niet uit bezwaar te maken tegen de boetes die door De Nederlandsche Bank (DNB) zijn opgelegd. "We zijn op dit moment niet van plan om in bezwaar te gaan, maar het laatste woord is daar nog niet over gezegd", zei topman Roland Boekhout in een toelichting op twee boetes van in totaal 20 miljoen euro.

DNB legde de Volksbank de twee boetes op, omdat de bank de controles op witwassen en bedrijfsprocessen niet goed genoeg op orde had. De Volksbank kan binnen zes weken bezwaar maken tegen de besluiten van de toezichthouder. De bank heeft de beslissing pas gekregen en kijkt nog naar wat de consequenties zijn, licht Boekhout toe.

Hoewel de topman de deur op een kier liet wat betreft het bezwaar maken, ontkende hij de problemen bij de bank allerminst. Boekhout bood zijn excuses aan aan klanten, partners en medewerkers en zei "hemel en aarde" te gaan bewegen om de zaken op te lossen. "We zullen het op geen enkele manier kleiner maken dan het is en zullen nooit zeggen dat er geen dingen fout zijn gelopen. We nemen het bloedserieus."

Kostenplaatje

De Volksbank heeft al meerdere maatregelen genomen om de zaken aan te pakken, waaronder het aanstellen van speciale bestuurders die zich hiermee bezighouden. Er zijn inmiddels kleine successen behaald, "maar we zijn er nog niet", zegt Boekhout. De topman legt uit dat er sprake is van een grote transformatie die de organisatie effectiever moet maken. De Volksbank wil dat de organisatie een simpelere structuur krijgt, met korte lijnen, duidelijke mandaten en verantwoordelijkheden.

"Een bank als de Volksbank moet zonder meer beschikken over een duidelijke organisatiestructuur met heldere rapportagelijnen en beleid dat gericht is op beheersing van relevante risico's", zegt Boekhout.

Het is nog niet duidelijk hoe groot het kostenplaatje precies is om de situatie bij de bank te verbeteren. Daarover komt mogelijk meer duidelijkheid als de Volksbank op 14 februari de jaarresultaten presenteert. Bij het opleggen van de boetes heeft DNB rekening gehouden met de maatregelen die de bank al in gang heeft gezet. Ook heeft de bank zich "constructief en welwillend" opgesteld, volgens de toezichthouder.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

2 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

5 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

5 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

8 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

9 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

10 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

11 uur geleden