VolkerWessels verdwijnt half april van beurs
AMERSFOORT (ANP) - Bouwbedrijf VolkerWessels heeft 14 april zijn laatste handelsdag op de Amsterdamse beurs. De onderneming wordt overgenomen door Reggeborgh, het investeringsfonds van de familie Wessels.
Reggeborgh deed vorig jaar een bod op VolkerWessels van 22,20 euro per aandeel, inclusief interim-dividend. Begin deze maand deed Reggeborgh dat bod gestand en eerder deze week vroeg de investeerder de beursexit aan.
VolkerWessels had al eens eerder een beursnotering, van 1989 tot 2003. Ook toen werd de bouwer overgenomen door Reggeborgh. Later verkocht het investeringsfonds een deel van de aandelen en in 2017 besloot het fonds ongeveer een derde van VolkerWessels naar de beurs te brengen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.
5 minuten geledenBERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.
36 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil veertig technologieën uit de sectoren kunstmatige intelligentie (AI), biogeneeskunde en zonne-energie toevoegen aan zijn lijst van technologieën waarvan de export verboden of aan beperkingen onderworpen is. Dat maakte het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido wordt volledig eigendom van Apax Partners. De investeerder koopt mede-investeerder Warburg Pincus uit in een deal waarmee naar schatting miljarden euro's zijn gemoeid.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan bereidt strengere controles voor op de export van AI-chips naar China om beter aan te sluiten bij het Amerikaanse beleid. Taipei is van plan AI-servers en geavanceerde halfgeleiders toe te voegen aan een lijst van gecontroleerde goederen. Dat heeft minister van Economische Zaken Kung Ming-hsin verteld aan persbureau Bloomberg.
1 uur geleden