Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volgens Washington waarschuwde Iran niet over tijdstip aanval

Volgens Washington waarschuwde Iran niet over tijdstip aanval

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft de Verenigde Staten vorige week niet gewaarschuwd over het tijdstip van de aanval op Israël of mogelijke doelwitten. Volgens het Witte Huis in Washington hebben de VS wel berichten uitgewisseld met Iran, maar ging het nooit over het tijdschema of de doelwitten van de Iraanse aanval afgelopen weekend.

De grootschalige en ongekende luchtaanval van Iran op Israël was een "spectaculaire en beschamende mislukking", aldus het Witte Huis verder. Met hulp van Amerikaanse troepen werden de meeste raketten en drones uitgeschakeld.

"We hebben berichtgeving gezien dat de Iraniërs wilden falen, en dat deze spectaculaire en beschamende mislukking allemaal met opzet was", aldus een woordvoerder. "Dit is allemaal categorisch onjuist."

De Iraanse actie was bedoeld als wraak voor een waarschijnlijk Israëlische aanval op Iraanse generaals. Maar Teheran zou de boel niet op de spits willen drijven en een oorlog willen vermijden. Daarom zou de aanval zo zijn opgezet dat Israël op tijd kon reageren, aldus analisten.

Meer uit Buitenland

Israël voert aanvallen uit op 'Hezbollah-doelen' in Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in het zuiden van Libanon. Israël kwam eerder op woensdag al met een waarschuwing voor de bewoners van twee dorpen. Op X werd opgeroepen specifieke gebouwen te evacueren, omdat deze in de buurt van panden zouden zijn "die door Hezbollah worden gebruikt".

44 minuten geleden
Polen zet 10.000 militairen in om infrastructuur te beschermen

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Polen gaat 10.000 militairen inzetten om zijn kritieke infrastructuur te beschermen. Dat zegt minister van Defensie en vicepremier Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Topmilitair Wieslaw Kukula stelt dat vijanden van Polen de naderende feestdagen wellicht als opportuun moment beschouwen om sabotage te plegen.

2 uur geleden
Oekraïens parlement stemt in met ontslag omstreden ministers

KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met het ontslag van de ministers van Justitie en Energie. Herman Haloesjtsjenko (Justitie) en Svitlana Hryntsjoek (Energie) raakten in opspraak door een groot corruptieschandaal rond Oekraïense staatsbedrijven, waaronder energieproducenten. Haloesjtsjenko was van april 2021 tot begin mei dit jaar minister van Energie, totdat president Volodymyr Zelensky hem per decreet benoemde tot voorzitter van de Nationale Veiligheidsraad.

2 uur geleden
Kallas: militaire mobiliteit cruciale verzekeringspolis voor EU

BRUSSEL (ANP) - Het snel kunnen verplaatsen en inzetten van militairen is een "cruciale verzekeringspolis voor de Europese veiligheid". Dat onderstreepte de EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. "Je hoopt dat je het nooit op volle capaciteit hoeft te gebruiken, maar het zorgt voor een geloofwaardiger afschrikking en verdediging", aldus Kallas tijdens een persconferentie waar het voorstel voor militaire mobiliteit van de Europese Commissie werd gepresenteerd.

3 uur geleden
Meer camera's bij Louvre na geruchtmakende roof

PARIJS (ANP/RTR) - Het Franse museum Louvre laat voor eind 2026 honderd externe bewakingscamera's plaatsen. Daarmee moet de beveiliging worden verbeterd na de geruchtmakende roof van vorige maand, zei directeur Laurence Des Cars tijdens een hoorzitting in het parlement.

4 uur geleden
Sociaaldemocraten niet langer grootste partij in Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense Sociaaldemocraten zijn voor het eerst in meer dan honderd jaar niet meer de grootste partij in Kopenhagen. De partij waartoe ook premier Mette Frederiksen behoort, kreeg bij de lokale verkiezingen grofweg een op de acht kiezers in de hoofdstad achter zich. Dat is ver achter de Rood-Groenen, die bijna een kwart van de stemmen in Kopenhagen wisten te halen. Denen konden dinsdag hun stem uitbrengen voor zowel de gemeenteraad als een regionaal bestuur.

5 uur geleden
Dodental Oekraïne loopt op na nachtelijke aanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het dodental door Russische aanvallen op de Oekraïense stad Ternopil is opgelopen naar 25. De autoriteiten melden ook 73 gewonden, onder wie vijftien kinderen.

5 uur geleden