Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volgens Washington waarschuwde Iran niet over tijdstip aanval

Volgens Washington waarschuwde Iran niet over tijdstip aanval

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft de Verenigde Staten vorige week niet gewaarschuwd over het tijdstip van de aanval op Israël of mogelijke doelwitten. Volgens het Witte Huis in Washington hebben de VS wel berichten uitgewisseld met Iran, maar ging het nooit over het tijdschema of de doelwitten van de Iraanse aanval afgelopen weekend.

De grootschalige en ongekende luchtaanval van Iran op Israël was een "spectaculaire en beschamende mislukking", aldus het Witte Huis verder. Met hulp van Amerikaanse troepen werden de meeste raketten en drones uitgeschakeld.

"We hebben berichtgeving gezien dat de Iraniërs wilden falen, en dat deze spectaculaire en beschamende mislukking allemaal met opzet was", aldus een woordvoerder. "Dit is allemaal categorisch onjuist."

De Iraanse actie was bedoeld als wraak voor een waarschijnlijk Israëlische aanval op Iraanse generaals. Maar Teheran zou de boel niet op de spits willen drijven en een oorlog willen vermijden. Daarom zou de aanval zo zijn opgezet dat Israël op tijd kon reageren, aldus analisten.

Meer uit Buitenland

17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

11 minuten geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

2 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

2 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

4 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

4 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

8 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

9 uur geleden