Volgens Rusland zijn militaire middelen Oekraïne 'bijna uitgeput'
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Ondanks de hulp van het Westen slagen de Oekraïense strijdkrachten er niet in successen te boeken. Dat heeft de Russische defensieminister Sergej Sjojgoe gezegd op een conferentie voor internationale veiligheid in Moskou. Hij stelt dat er "niets unieks" is aan westers wapentuig en dat "voorlopige resultaten aantonen dat de militaire middelen van Oekraïne bijna zijn uitgeput."
Eerder deze maand meldde Moskou dat er minstens 43.000 Oekraïense militairen zijn gesneuveld of gewond zijn geraakt sinds de start van het Oekraïense tegenoffensief van afgelopen voorjaar. Ook zouden tientallen westerse tanks zijn vernield. De Russische claims kunnen onmogelijk onafhankelijk worden geverifieerd.
Het Oekraïense tegenoffensief, dat in juni van start ging, heeft volgens westerse waarnemers nog niet de verwachte resultaten opgeleverd. Een zwaar bewapende Russische verdedigingslinie met veel mijnen maakt dat Kyiv traag vordering maakt. Oekraïense troepen slaagden er wel in een aantal dorpen in te nemen en naar eigen zeggen meer dan 200 vierkante kilometer te heroveren op de Russen. Moskou kon dan weer wat terrein winnen in de buurt van de stad Charkiv.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.
9 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is maandag vervroegd vrijgelaten uit de gevangenis, melden verslaggevers buiten het gebouw. Shinawatra werd in september 2025 veroordeeld tot een jaar cel voor corruptie en machtsmisbruik tijdens zijn tijd als premier van 2001 tot 2006.
5 uur geledenTAN TAN (ANP/AFP/RTR) - Voor de kust van Marokko is dit weekend het lichaam gevonden van een van de twee Amerikaanse militairen die daar ruim een week geleden vermist raakten tijdens een militaire oefening. Reddingswerkers troffen het lichaam in zee bij Tan Tan in het zuiden van Marokko zaterdagochtend aan, vlak bij de plek waar het 27-jarige slachtoffer vermist raakte, meldden het Marokkaanse en Amerikaanse leger.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.
7 uur geleden