Volgens Hongarije sluit Marine Le Pen zich aan bij EU-Patriotten
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De radicaal-rechtse Franse partij van Marine Le Pen zal zich in het Europees Parlement aansluiten bij de nieuwe, door Hongarije opgerichte fractie waarbij ook de PVV zich eerder heeft aangemeld. Dat heeft een woordvoerder van de Hongaarse regering gezegd.
De nieuwe partij Patriotten voor Europa zouden met de toetreding van Rassemblement National (RN) meteen één van de grote fracties worden in het Europees Parlement.
De door de Hongaarse premier Viktor Orbán opgerichte nieuwe partij wil onder meer dat de EU zich concentreert op economische samenwerking tussen de EU-landen en dat er verder zoveel mogelijk bevoegdheden teruggaan naar de EU-lidstaten.
Van het weekeinde werd al bekend dat ook Vlaamse Belang zich bij deze Europese fractie zal aansluiten.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
4 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
9 uur geleden