Volgende week weer treinstaking in België
BRUSSEL (ANP) - Reizigers die volgende week naar of in België met de trein willen reizen, moeten rekening houden met een nieuwe spoorstaking. Er zullen tussen 5 en 7 december wel een aantal treinen rijden, maar hoe de dienstregeling er precies uitziet, is pas op het laatst bekend.
De Nederlandse Spoorwegen melden vast op hun website dat de intercity van Breda naar Brussel met een aangepast schema zal rijden en dat de overige grenstreinen, zoals die tussen Roosendaal en Antwerpen "niet of zeer beperkt" zullen vertrekken. Die voorspelling doen de NS ook voor de treinen in België zelf.
Net als vorige maand duurt de staking 48 uur. Ze begint op dinsdagavond 5 december vanaf 22.00 uur en duurt tot donderdag 22.00 uur. Twee grote vakbonden zijn het nog altijd niet eens met plannen van de Belgische spoorleiding om het personeel "productiever" te laten zijn.
Bezuiniging
Zo krijgen conducteurs straks maar tien minuten in plaats van twintig minuten "opstarttijd", bedoeld voor omkleden en dergelijke, voordat hun eigenlijke werk op de trein begint. De voorgenomen bezuiniging op personeel op de stations zet eveneens kwaad bloed; ook in België heeft het spoorpersoneel te maken met agressie en hoge werkdruk. Daarbovenop zorgen de verouderde spoorstructuur en systemen voor extra ergernis bij het personeel.
In een reactie op de aangekondigde staking zegt de spoorleiding de actie "onverantwoord en onaanvaardbaar" voor de reizigers te vinden.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De regering en de oppositie in Venezuela zijn een derde gespreksronde gestart om te spreken over een overgang naar de democratie, aldus een anonieme functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse waakhond Citizens for Responsibility and Ethics (Burgers voor Verantwoordelijkheid en Ethiek) heeft woensdag een rechtszaak aangespannen om Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, te ontheffen van zijn functie als speciaal gezant. Dat meldt NBC News.
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het schilderij Compositie III van Piet Mondriaan heeft woensdag bij de veiling bij Christie's in Londen ongeveer 29,8 miljoen euro opgebracht.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - In de Turkse stad Istanbul zijn door overstromingen zeker twee mensen om het leven gekomen. Dat meldt de televisiezender A Haber op X.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het schilderij van de Russisch-Franse schilder Wassily Kandinsky Das bunte Leben heeft bij de veiling bij Christie's in Londen woensdag 27 miljoen pond (een kleine 32 miljoen euro) opgebracht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Verschillende leden van de anti-immigratiepartij Reform UK van Nigel Farage zijn te zien in een documentaire terwijl ze opmerkingen van racistische en seksistische aard en met een gewelddadige lading maken.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat voor anker lag in Roemeense wateren is in brand gevlogen. De Roemeense minister van Defensie Radu Miruță zei dat wordt onderzocht of het geraakt is door een drone.
3 uur geleden