
Volgende week weer treinstaking in België
BRUSSEL (ANP) - Reizigers die volgende week naar of in België met de trein willen reizen, moeten rekening houden met een nieuwe spoorstaking. Er zullen tussen 5 en 7 december wel een aantal treinen rijden, maar hoe de dienstregeling er precies uitziet, is pas op het laatst bekend.
De Nederlandse Spoorwegen melden vast op hun website dat de intercity van Breda naar Brussel met een aangepast schema zal rijden en dat de overige grenstreinen, zoals die tussen Roosendaal en Antwerpen "niet of zeer beperkt" zullen vertrekken. Die voorspelling doen de NS ook voor de treinen in België zelf.
Net als vorige maand duurt de staking 48 uur. Ze begint op dinsdagavond 5 december vanaf 22.00 uur en duurt tot donderdag 22.00 uur. Twee grote vakbonden zijn het nog altijd niet eens met plannen van de Belgische spoorleiding om het personeel "productiever" te laten zijn.
Bezuiniging
Zo krijgen conducteurs straks maar tien minuten in plaats van twintig minuten "opstarttijd", bedoeld voor omkleden en dergelijke, voordat hun eigenlijke werk op de trein begint. De voorgenomen bezuiniging op personeel op de stations zet eveneens kwaad bloed; ook in België heeft het spoorpersoneel te maken met agressie en hoge werkdruk. Daarbovenop zorgen de verouderde spoorstructuur en systemen voor extra ergernis bij het personeel.
In een reactie op de aangekondigde staking zegt de spoorleiding de actie "onverantwoord en onaanvaardbaar" voor de reizigers te vinden.
Meer uit Buitenland
BOGOTA (ANP) - De Verenigde Staten zien Colombia niet langer als bondgenoot in de strijd tegen drugshandel, zo verklaart de Colombiaanse president Gustavo Petro. Het besluit zou neerkomen op het stopzetten van Amerikaanse steun aan Colombia ter waarde van honderden miljoenen dollars per jaar.
57 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft in een bericht op Telegram laten weten dat het lot van de nog in Gaza aanwezige gijzelaars volledig wordt bepaald "door de terroristische regering van Netanyahu". Volgens de groepering bedreigt de "systematische vernietiging van Gaza-Stad" ook het leven van de gevangengenomen soldaten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bestuurder Lisa Cook van de Federale Reserve mag niet ontslagen worden terwijl de rechtszaak rondom haar ontslag loopt. Dat heeft het Amerikaanse Hof van Beroep van het district Columbia geoordeeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag tegen verslaggevers dat hij het voorstel zou steunen om de Antifa-beweging aan te merken als binnenlandse terroristische organisatie, als zijn regering dat zou aanbevelen.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een Russische luchtaanval op de Oekraïense stad Zaporizja is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon om het leven gekomen. Zeven anderen raakten gewond, onder wie een kind, meldt gouverneur Ivan Fedorov op Telegram.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) is begonnen met het grondoffensief in Gaza-Stad, meldt Axios op basis van Israëlische functionarissen. Volgens The Jerusalem Post zijn IDF-tanks het hart van de stad binnengedrongen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Tyler Robinson, die verdacht wordt van de moord op Charlie Kirk, lijkt de aanslag op de Amerikaanse conservatieve influencer te hebben bekend in een kleine chatgroep op het online platform Discord, zo meldt The Washington Post.
4 uur geleden