Volgende week weer treinstaking in België
BRUSSEL (ANP) - Reizigers die volgende week naar of in België met de trein willen reizen, moeten rekening houden met een nieuwe spoorstaking. Er zullen tussen 5 en 7 december wel een aantal treinen rijden, maar hoe de dienstregeling er precies uitziet, is pas op het laatst bekend.
De Nederlandse Spoorwegen melden vast op hun website dat de intercity van Breda naar Brussel met een aangepast schema zal rijden en dat de overige grenstreinen, zoals die tussen Roosendaal en Antwerpen "niet of zeer beperkt" zullen vertrekken. Die voorspelling doen de NS ook voor de treinen in België zelf.
Net als vorige maand duurt de staking 48 uur. Ze begint op dinsdagavond 5 december vanaf 22.00 uur en duurt tot donderdag 22.00 uur. Twee grote vakbonden zijn het nog altijd niet eens met plannen van de Belgische spoorleiding om het personeel "productiever" te laten zijn.
Bezuiniging
Zo krijgen conducteurs straks maar tien minuten in plaats van twintig minuten "opstarttijd", bedoeld voor omkleden en dergelijke, voordat hun eigenlijke werk op de trein begint. De voorgenomen bezuiniging op personeel op de stations zet eveneens kwaad bloed; ook in België heeft het spoorpersoneel te maken met agressie en hoge werkdruk. Daarbovenop zorgen de verouderde spoorstructuur en systemen voor extra ergernis bij het personeel.
In een reactie op de aangekondigde staking zegt de spoorleiding de actie "onverantwoord en onaanvaardbaar" voor de reizigers te vinden.
Meer uit Buitenland
IGUAZÚ (ANP/AFP) - De Iguazú-watervallen in het noorden van Argentinië gaan dicht voor toeristen, zo meldde het gelijknamige nationale park maandag. De maatregel is uit voorzorg genomen, omdat de waterafvoer van de rivier Iguazú inmiddels op ongeveer 12.000 kubieke meter per seconde ligt. Dat is meer dan zes keer het gemiddelde niveau.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Acteur RJ Mitte, bekend van de serie Breaking Bad, is op 34-jarige leeftijd overleden. Dat melden Amerikaanse media maandag. Vertegenwoordigers van de acteur hebben nog geen doodsoorzaak bekendgemaakt. Volgens TMZ gaat het om zelfdoding, maar dat is niet officieel bevestigd.
5 uur geledenGOMA (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Joseph Kabila van de Democratische Republiek Congo slaat publiekelijk de handen ineen met rebellengroep M23. Hij gaat een nieuwe "politiek-militaire" coalitie leiden, die FRN wordt genoemd.
7 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.
10 uur geledenURZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.
10 uur geleden