Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volgende week visie van kabinet op corona-aanpak winter en lente

Volgende week visie van kabinet op corona-aanpak winter en lente

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Ernst Kuipers komt volgende week met een plan voor de corona-aanpak zoals hij die deze winter en lente voor ogen heeft. Dat is iets later dan eerder was gepland maar dat komt volgens hem omdat hij pas vier weken in functie is en de stappen voor de korte termijn goed wil uitzoeken, zei hij na afloop van de ministerraad.

Later komt hij met een strategie voor de coronabestrijding op de lange termijn, als de pandemie voorbij is. Het is de bedoeling dat de samenleving zich voorbereidt op een situatie waarbij opnieuw een virus opduikt en moet worden bestreden, zei Kuipers. Daarvoor is volgens hem "een bredere weging" nodig en moet niet alleen naar de toegankelijkheid van de zorg worden gekeken.

Uitgangspunt in de strategie is dat de zorg zoveel mogelijk open wordt gehouden voor alle vormen van zorg en "we wegblijven van draconische maatregelen zoals sluitingen en lockdowns". Alleen een uitbreiding van de zorgcapaciteit is volgens de minister niet voldoende om een toekomstige besmettingsgolf op te vangen. Daarom worden volgens Kuipers met alle sectoren, zoals onderwijs, sport en cultuur, gesprekken gevoerd over wat zij zelf in die gevallen kunnen doen om mee te helpen met het tegengaan van besmettingen.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

6 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

6 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

8 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

8 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

12 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

13 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

20 uur geleden