Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volgende week tropische hitte verwacht

Volgende week tropische hitte verwacht

HOUTEN (ANP) - Volgende week maandag en mogelijk zondag al lokaal kan het tropisch heet worden in Nederland. Volgens Weeronline is het nog afwachten hoe warm het precies wordt, maar op de meeste plaatsen stijgt het kwik tot boven de 30 graden.

Deze week is het woensdag koeler dan de voorgaande dagen: buien trekken in oostelijke richting over het land en verdrijven de warmte. 's Middags is het droger en zonniger bij een temperatuur van 22 graden tot lokaal 25 graden in het oosten. Donderdag verloopt droog met flinke zonnige perioden en een maximumtemperatuur van 23 graden. Vrijdag is het bewolkt en trekt er regen van west naar oost over het land; in de middag klaart het op. Het wordt 22 tot lokaal 25 graden.

In het weekend is het wat Weeronline noemt "vrij normaal Hollands zomerweer". Dat wil zeggen dat er zaterdag flinke perioden met zon zijn en vooral landinwaarts stapelwolken. Het blijft droog bij een temperatuur van 23 graden in het westen tot 25 tot 26 graden in het (zuid)oosten. Aan zee en op de Wadden staat een vrij krachtige wind. Ook zondag is het droog en volop zonnig. Het wordt 26 tot 29 graden, op de Wadden is het met 24 graden wat koeler. Zondagmiddag waait op de stranden een zwakke zeewind.

Door de aanvoer van warmere lucht komt de temperatuur maandag op de meeste plaatsen boven de 30 graden uit. De dagen erna daalt het kwik weer geleidelijk en wordt het licht wisselvallig met regelmatig buien en zon.

Meer uit Binnenland

OM gaat zwaardere straffen eisen bij geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - Bij misdrijven tegen hulpverleners gaat het Openbaar Ministerie in principe de dubbele straf eisen vergeleken met misdrijven tegen andere mensen. Dat staat in een richtlijn die het College van procureurs-generaal vanaf donderdag wil laten gelden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Bovendien moet een gevangenisstraf het uitgangspunt worden, dus geen boete of taakstraf.

19 minuten geleden
Drie gewonden bij steekpartij in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Bij het steekincident in Arnhem zijn dinsdagavond drie gewonden gevallen. Een van hen, een minderjarig slachtoffer, raakte zwaargewond. De twee andere slachtoffers zijn als verdachte aangemerkt.

26 minuten geleden
NS deelt zorgen van vakbond over veiligheid van spoorpersoneel

UTRECHT (ANP) - De NS deelt de zorgen van medewerkers, vakbonden en de politiek over de veiligheid van spoorwegpersoneel. "Elk incident is er een te veel; iedereen moet altijd op een veilige manier kunnen werken", reageert de NS op een dinsdag verschenen brandbrief van VVMC, de vakbond voor spoorwegpersoneel.

48 minuten geleden
NVWA: Voedselveiligheid bij twee derde zomerse horeca onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Tijdens controles de afgelopen zomer constateerde de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) overtredingen bij bijna twee derde van horecalocaties die op warme dagen druk bezocht worden. Er waren daar onvoldoende maatregelen tegen vliegen in de keuken, en voedsel werd niet op de juiste temperatuur bewaard en bereid.

1 uur geleden
Aangehouden mannen om onbeheerde bagage station Haarlem nog vast

HAARLEM (ANP) - De drie personen die dinsdag werden aangehouden in verband met onbeheerde bagage op station Haarlem, zitten nog vast voor verhoor en verder onderzoek. Volgens de politie gaat het om mannen van 37, 37 en 62 jaar oud zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hun rol en betrokkenheid worden nog onderzocht.

2 uur geleden
Twee nieuwe aanhoudingen in onderzoek Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Twee mannen uit Amsterdam zijn maandag aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt van 1 september. De verdachten zijn 24 en 25 jaar oud, meldt de politie. Ze worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in Overasselt en zijn overgedragen aan de politie Oost-Nederland.

4 uur geleden
September 2026 bij warmste zes van afgelopen 125 jaar

HOUTEN (ANP) - De gemiddelde temperatuur in september lag dit jaar in De Bilt 1,8 graden hoger dan normaal. Weeronline meldt dat het gemiddeld 16,8 graden was, terwijl 15 graden gebruikelijk is. Daarmee is september 2026 de op vijf na warmste sinds 1901, toen de metingen begonnen. Alleen 2006, 2023, 1999, 2016 en 1949 waren warmer.

4 uur geleden