Volgende week tropische hitte verwacht
HOUTEN (ANP) - Volgende week maandag en mogelijk zondag al lokaal kan het tropisch heet worden in Nederland. Volgens Weeronline is het nog afwachten hoe warm het precies wordt, maar op de meeste plaatsen stijgt het kwik tot boven de 30 graden.
Deze week is het woensdag koeler dan de voorgaande dagen: buien trekken in oostelijke richting over het land en verdrijven de warmte. 's Middags is het droger en zonniger bij een temperatuur van 22 graden tot lokaal 25 graden in het oosten. Donderdag verloopt droog met flinke zonnige perioden en een maximumtemperatuur van 23 graden. Vrijdag is het bewolkt en trekt er regen van west naar oost over het land; in de middag klaart het op. Het wordt 22 tot lokaal 25 graden.
In het weekend is het wat Weeronline noemt "vrij normaal Hollands zomerweer". Dat wil zeggen dat er zaterdag flinke perioden met zon zijn en vooral landinwaarts stapelwolken. Het blijft droog bij een temperatuur van 23 graden in het westen tot 25 tot 26 graden in het (zuid)oosten. Aan zee en op de Wadden staat een vrij krachtige wind. Ook zondag is het droog en volop zonnig. Het wordt 26 tot 29 graden, op de Wadden is het met 24 graden wat koeler. Zondagmiddag waait op de stranden een zwakke zeewind.
Door de aanvoer van warmere lucht komt de temperatuur maandag op de meeste plaatsen boven de 30 graden uit. De dagen erna daalt het kwik weer geleidelijk en wordt het licht wisselvallig met regelmatig buien en zon.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
8 uur geleden