Volgende week tropische hitte verwacht
HOUTEN (ANP) - Volgende week maandag en mogelijk zondag al lokaal kan het tropisch heet worden in Nederland. Volgens Weeronline is het nog afwachten hoe warm het precies wordt, maar op de meeste plaatsen stijgt het kwik tot boven de 30 graden.
Deze week is het woensdag koeler dan de voorgaande dagen: buien trekken in oostelijke richting over het land en verdrijven de warmte. 's Middags is het droger en zonniger bij een temperatuur van 22 graden tot lokaal 25 graden in het oosten. Donderdag verloopt droog met flinke zonnige perioden en een maximumtemperatuur van 23 graden. Vrijdag is het bewolkt en trekt er regen van west naar oost over het land; in de middag klaart het op. Het wordt 22 tot lokaal 25 graden.
In het weekend is het wat Weeronline noemt "vrij normaal Hollands zomerweer". Dat wil zeggen dat er zaterdag flinke perioden met zon zijn en vooral landinwaarts stapelwolken. Het blijft droog bij een temperatuur van 23 graden in het westen tot 25 tot 26 graden in het (zuid)oosten. Aan zee en op de Wadden staat een vrij krachtige wind. Ook zondag is het droog en volop zonnig. Het wordt 26 tot 29 graden, op de Wadden is het met 24 graden wat koeler. Zondagmiddag waait op de stranden een zwakke zeewind.
Door de aanvoer van warmere lucht komt de temperatuur maandag op de meeste plaatsen boven de 30 graden uit. De dagen erna daalt het kwik weer geleidelijk en wordt het licht wisselvallig met regelmatig buien en zon.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.
57 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.
4 uur geleden