Volgende week statiegeld op flesjes sap Albert Heijn
ZAANDAM (ANP) - De versgeperste sappen en smoothies in de plastic flesjes van het huismerk van supermarktketen Albert Heijn kunnen vanaf volgende week ook ingeleverd worden voor statiegeld. Dat kon tot op heden nog niet, aldus een woordvoerster van de supermarkt.
Statiegeld Nederland maakte in februari al bekend het statiegeldsysteem te openen voor alle sappen in plastic flessen. Albert Heijn stelde destijds deze ontwikkeling te omarmen, maar het duurde even om alles geregeld te krijgen. Vanaf donderdag 19 mei liggen de plastic sapflessen van het eigen merk waarop statiegeld zit in de schappen. Deze flesjes waren al volledig gemaakt van gerecycled plastic, stelt Albert Heijn.
Albert Heijn is niet de enige supermarkt die deze stap zet. Ook Lidl gaat statiegeld invoeren op alle plastic sapflessen. Deze maatregel wordt deze zomer van kracht. Vanaf dan kunnen verpakkingen met statiegeld bij alle 438 filialen in Nederland worden ingeleverd.
Flesjes met vers sap konden tot voor kort niet in het statiegeldsysteem ingevoerd worden. Dat kwam onder andere door de restanten die in de flesjes achterbleven. Er zit al een statiegeldverplichting op plastic flessen met frisdrank, water en sappen waar suiker of water aan is toegevoegd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, ondanks sterke resultaten. De chiptoeleverancier profiteerde afgelopen kwartaal opnieuw van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) en boekte een omzet van meer dan 1 miljard euro. Topman Hichem M'Saad sprak van een sterk kwartaal. Ook werd ASMI positiever over de omzet in 2027 dankzij de aanhoudende sterke orderontvangst dit jaar.
6 minuten geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Na een moeilijke periode lijkt Porsche financieel de weg omhoog weer te hebben ingezet. De winst van de sportautofabrikant uit Stuttgart steeg in de eerste jaarhelft met 34 procent tot 1,35 miljard euro.
7 minuten geledenTOYOTA CITY (ANP/RTR) - Toyota legt de werkzaamheden bij drie fabrieken in het zuiden van Japan tot vrijdag stil vanwege de zware aardbeving van dinsdag. Dat besluit heeft het autoconcern woensdag genomen, amper enkele uren nadat de dinsdag al gestaakte productie juist weer was hervat. Toyota wil de tijd nemen om de gevolgen voor leveranciers en logistiek te beoordelen.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgend jaar is naar verwachting voor het eerst meer dan de helft van alle nieuw verkochte auto's volledig elektrisch, denken economen van ING. Het grootste deel van deze nieuwe autoverkoop gaat naar zakelijke rijders, omdat steeds meer grote bedrijven werknemers met een leaseauto verplichten om elektrisch te rijden.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De chipbedrijven op de beurzen in Tokio en Seoul gingen woensdag opnieuw omlaag. De koersdalingen volgden op de aanhoudende verliezen in de Amerikaanse en Europese chipsector een dag eerder. Zorgen over een groeiende concurrentie uit China en de hoge koerswaarderingen drukken op de chipaandelen, die dit jaar sterk in waarde zijn gestegen door de grote vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De onderhoudstak van KLM staat sinds mei onder verscherpt toezicht van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Dat bevestigt KLM na berichtgeving door de Volkskrant. Volgens de maatschappij heeft de toezichthouder gebreken vastgesteld in de wijze waarop bijvoorbeeld verfschades of kleine deukjes bij vliegtuigen worden afgehandeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische chemieconcern Solvay heeft flink last van de oorlog in het Midden-Oosten, onder meer door de tijdelijke stillegging van een fabriek in Saudi-Arabië. Mede als gevolg hiervan liepen de omzet en de winst van het bedrijf in het afgelopen kwartaal stevig terug.
1 uur geleden