Volgende week gesprek tussen staatssecretaris en De Mol
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) praat volgende week met Talpa-baas John de Mol over de misstanden bij The Voice of Holland, bevestigt een woordvoerder van het ministerie. Een exacte dag is nog niet bekend. De Mol liet in een verklaring vrijdag al weten in te gaan op de uitnodiging van Uslu om te spreken over de kwestie.
Eerder vrijdag zei de staatssecretaris al een gesprek te willen met De Mol en de omroepen over de misstanden bij The Voice en de werkcultuur waardoor ze konden ontstaan. Uslu werd "misselijk" van de berichten over het seksueel overschrijdende gedrag bij het programma. "Dit gedrag moet aangepakt worden." Ze zei "iedere mogelijkheid" die daaraan bijdraagt aan te grijpen.
BOOS meldde dat er negentien vrouwen hebben geklaagd over bandleider Jeroen Rietbergen, vijftien over een regisseur van het programma en dat twee aangifte hebben gedaan tegen coach Ali B, onder meer wegens verkrachting. Ali B ontkent. Rietbergen gaf voor de uitzending van BOOS al toe dat hij over de schreef is gegaan.
De Mol was tot en met 2019 eindverantwoordelijke van het programma dat hij ooit zelf bedacht. Volgens het programma BOOS van Tim Hofman, dat de misstanden onthulde, ging het al vanaf een van de eerste seizoenen van The Voice mis. Het programma startte in 2010. De Talpa-baas zei pas in 2019 voor het eerst te hebben gehoord over grensoverschrijdend gedrag door Rietbergen. De Mol gaf de bandleider, die toen tevens zijn zwager was, een tweede kans omdat het volgens de mediamagnaat voor het eerst was dat er klachten over hem waren.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
1 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
4 uur geleden