Volgende week gesprek tussen staatssecretaris en De Mol
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) praat volgende week met Talpa-baas John de Mol over de misstanden bij The Voice of Holland, bevestigt een woordvoerder van het ministerie. Een exacte dag is nog niet bekend. De Mol liet in een verklaring vrijdag al weten in te gaan op de uitnodiging van Uslu om te spreken over de kwestie.
Eerder vrijdag zei de staatssecretaris al een gesprek te willen met De Mol en de omroepen over de misstanden bij The Voice en de werkcultuur waardoor ze konden ontstaan. Uslu werd "misselijk" van de berichten over het seksueel overschrijdende gedrag bij het programma. "Dit gedrag moet aangepakt worden." Ze zei "iedere mogelijkheid" die daaraan bijdraagt aan te grijpen.
BOOS meldde dat er negentien vrouwen hebben geklaagd over bandleider Jeroen Rietbergen, vijftien over een regisseur van het programma en dat twee aangifte hebben gedaan tegen coach Ali B, onder meer wegens verkrachting. Ali B ontkent. Rietbergen gaf voor de uitzending van BOOS al toe dat hij over de schreef is gegaan.
De Mol was tot en met 2019 eindverantwoordelijke van het programma dat hij ooit zelf bedacht. Volgens het programma BOOS van Tim Hofman, dat de misstanden onthulde, ging het al vanaf een van de eerste seizoenen van The Voice mis. Het programma startte in 2010. De Talpa-baas zei pas in 2019 voor het eerst te hebben gehoord over grensoverschrijdend gedrag door Rietbergen. De Mol gaf de bandleider, die toen tevens zijn zwager was, een tweede kans omdat het volgens de mediamagnaat voor het eerst was dat er klachten over hem waren.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Venezuela op aan familie en vrienden te laten weten of ze oké zijn. Nederlanders die hulp nodig hebben, wordt geadviseerd contact op te nemen met reisorganisaties of het ministerie. De oproep komt nadat de hoofdstad van het land zaterdagochtend werd opgeschrikt door een reeks explosies.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Verschillende busvervoerders houden de bussen binnen wegens de hoeveelheid sneeuw op de wegen. Regionale vervoerder Breng haalt in Gelderland bussen die buiten waren naar binnen, Arriva houdt op zaterdagochtend bussen binnen in Brabant.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het spoornet ondervindt veel last van het winterse weer dat over Nederland trekt. Dat meldt de NS op de eigen website. Volgens de vervoerder veroorzaakt sneeuw op meerdere plekken storingen in het land.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het midden van het land zijn verschillende toe- en afritten en verbindingswegen afgesloten vanwege de gladheid. Er hebben zich slippartijen voorgedaan en ook zijn vrachtwagens geschaard, meldt Rijkswaterstaat.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - In de omgeving van Helmond in Noord-Brabant zoeken hulpdiensten zaterdag verder naar de 19-jarige Mick die sinds 2 januari vermist is. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje uitgebreid naar de provincies Noord- en Zuid-Holland en Noord-Brabant. Eerder zaterdagochtend was die waarschuwing wegens gladheid al uitgeroepen voor Utrecht en Gelderland.
5 uur geleden