Volgende week alsnog landelijke staking bij apotheken
DEN HAAG (ANP) - Enkele duizenden apotheken in het hele land zijn volgende week donderdag en vrijdag, op 9 en 10 januari, dicht door een staking. Vakbonden FNV en CNV organiseren die actie om de eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten. Ze wilden ook een staking houden rond de kerstdagen, maar de rechtbank verbood dat. Na dat verbod hadden de bonden al aangekondigd dat er in januari een meerdaagse landelijke staking zou komen.
Bij de staking van volgende week is er geen landelijke actiebijeenkomst. De vakbonden beloven dat mensen die met spoed medicijnen nodig hebben, die altijd kunnen krijgen, spoedzorg blijft gegarandeerd.
De apotheekmedewerkers begonnen hun protest in september met stiptheidsacties. Toen die niets opleverden, volgden ongeveer tien regionale stakingen in alle provincies. Die duurden eerst een halve dag, daarna een hele dag. Op 12 november was er een landelijke staking. Volgens de bonden was dit de eerste landelijke apotheekstaking uit de geschiedenis. Ongeveer 10.000 medewerkers kwamen toen samen op het Malieveld in Den Haag.
Voorbereidingen
Vakbonden FNV en CNV willen dat de salarissen met terugwerkende kracht vanaf 1 juli met minimaal 6 procent worden verhoogd. Ook willen ze dat het minimumloon wordt verhoogd naar 16 euro per uur en dat er meer maatregelen komen om de werkdruk te verminderen. Verder eisen de bonden dat medewerkers worden betaald voor de tijd die ze kwijt zijn aan voorbereidingen op de werkdag.
De werkgevers bieden 2 procent vanaf 1 juli en 5 procent per 1 juli volgend jaar. Ze zeggen door het beleid van zorgverzekeraars en de overheid niet meer te kunnen geven.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
31 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
34 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
1 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.
4 uur geleden