Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volgende week advies Europese Commissie over toetreding Oekraïne

Volgende week advies Europese Commissie over toetreding Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie brengt hoogstwaarschijnlijk volgende week vrijdag advies uit over het verzoek van Oekraïne om lid te mogen worden van de Europese Unie. De leiders van de EU-landen kunnen zich er dan een week later op hun top in Brussel over buigen, zegt de woordvoerder van de commissie.

Sinds Rusland Oekraïne is binnengevallen is het verlangen van de regering in Kiev om EU-lid te worden alleen maar vuriger geworden. Een flink aantal EU-landen wil die wens inmiddels zo snel mogelijk inwilligen. Ze mikken op de EU-top van 23 en 24 juni om Oekraïne de zogeheten kandidaat-status te geven, waarmee de loodzware en tijdrovende toetredingsprocedure op gang komt. Maar landen als Nederland, Duitsland en Frankrijk staan op de rem. Overhaasten gaat ten koste van de zorgvuldigheid, waarschuwen zij.

De 27 lidstaten besloten begin maart wel onmiddellijk de eerste stap van de procedure te zetten en de commissie te vragen om advies over de lidmaatschapsaanvraag. Dat kan normaliter ook vele maanden in beslag nemen. Maar de commissie denkt zich dus volgende week al te kunnen uitspreken.

Het dagelijks bestuur van de EU heeft sinds maart onderzocht hoe Oekraïne en de twee gegadigden die zich in het kielzog ook hebben gemeld, Moldavië en Georgië, ervoor staan. Het brengt verslag uit over bijvoorbeeld de staat van de democratie en rechtsstaat en de strijd tegen corruptie in deze drie landen.

Meer uit Buitenland

Kallas verwacht geen akkoord nieuw sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht niet dat er maandag een akkoord komt over het twintigste EU-sanctiepakket tegen Rusland. Hongarije blokkeert dat. Kallas gaat er niet van uit dat Hongarije maandag zijn standpunt wijzigt, zei de politica voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

53 minuten geleden
Meerdere doden bij droneaanvallen in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.

1 uur geleden
Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

5 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

6 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

6 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

8 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

8 uur geleden