Volgend weekend weer spinnen tellen in huis en tuin
WAGENINGEN (ANP) - Komend weekend is er weer de nationale spinnentelling, meldt de site Naturetoday. Iedereen kan in huis en tuin spinnen tellen en die melden. Het zou goed kunnen dat de kruisspin op nummer 1 belandt, want dat was de afgelopen zes jaren ook al zo.
De meldingen kunnen aan de hand van een spinnenzoekkaart worden gedaan op tuintelling.nl. Vorig jaar deden 187 mensen dat, die gemiddeld er 22 telden. De jaren daarvoor waren er meer spinnen per teller. Mogelijk kwam dat door het droge weer waardoor er meer zijn doodgegaan in de zomer, of waren ze minder groot zodat ze minder goed opvielen.
De telling is een onderdeel van de Jaarrond Tuintelling, een project van zeven natuurorganisaties. Die willen zo de slechtst onderzochte natuurgebieden (zoals tuinen) zo goed mogelijk in kaart krijgen door mensen het hele jaar door van alles te laten tellen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
2 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
3 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
5 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
12 uur geleden