Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volgend weekend maatregelen tegen racisme in voetbal

Volgend weekend maatregelen tegen racisme in voetbal

DEN HAAG (ANP) - Slimme camera's en een app om racisme op de tribune te melden. Deze maatregelen kondigen de KNVB en het kabinet volgende week aan om racisme in het voetbal tegen te gaan.

Betrokken partijen zeggen dat de plannen op 8 februari gepresenteerd zullen worden. De bedoeling is dat het maatregelenpakket eind deze week af is.

Het gaat om een breder pakket aan maatregelen dan de slimme camera's en de meldapp, aldus het verantwoordelijke ministerie na berichtgeving hierover in het AD. Hoe de andere maatregelen er zullen uitzien, is nog niet bekend. Voetbalbond de KNVB noemde eerder langere stadionverboden als optie.

De Tweede Kamer spoorde het kabinet al aan om in te grijpen. In samenwerking met onder meer de KNVB zijn stappen gezet na de wedstrijd tussen FC Den Bosch en Excelsior in november vorig jaar. Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira was het slachtoffer van racistische spreekkoren en sprak zich uit tegen de discriminerende uitspraken door supporters van FC Den Bosch.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

1 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

1 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

1 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

3 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

3 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

5 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

10 uur geleden