Volgend weekend geen treinen tussen Arnhem en Nijmegen
ARNHEM/NIJMEGEN (ANP) - Treinreizigers die volgend weekend tussen Arnhem en Nijmegen willen reizen, moeten dat alleen doen als het echt noodzakelijk is. Door werkzaamheden is van vrijdag 19 april tot en met zondag 21 april geen treinverkeer tussen de twee steden en de NS zet slechts beperkt vervangende bussen in.
In de vroege zondagochtend is er helemaal geen treinverkeer van en naar Nijmegen. De rest van het weekend kunnen reizigers die richting Utrecht willen, omreizen via Den Bosch.
De NS vraagt reizigers tussen Arnhem Centraal en Nijmegen om de reis uit te stellen of een andere vorm van vervoer te kiezen. Dat er slechts beperkt bussen zijn, komt doordat de werkzaamheden deels onverwacht zijn en omdat op zondag buscapaciteit nodig is voor de bekerfinale tussen NEC Nijmegen en Feyenoord.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
6 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
15 uur geleden