Volgend seizoen zes sprintraces in Formule 1
LONDEN (ANP) - De Formule 1 heeft voor volgend seizoen naast 24 reguliere grands prix ook zes sprintraces op het programma staan. De internationale autosportfederatie FIA heeft toestemming gegeven om het aantal sprintraces in de koningsklasse uit te breiden van drie naar zes. De Formule 1-teams waren eerder al akkoord gegaan. Vorig seizoen werden voor het eerst drie sprintraces gehouden, dit jaar gebeurt dat ook bij drie grands prix.
De sprintraces vinden altijd op de zaterdag in een raceweekeinde plaats en de uitslag bepaalt de startvolgorde voor de hoofdrace op zondag. Dit seizoen krijgt de top 8 van de sprintrace punten voor het WK-klassement, vorig jaar was dat nog de top 3. De winnaar mag 8 punten bijschrijven.
Max Verstappen won dit seizoen de sprintraces in Emilia-Romagna en Oostenrijk. De laatste sprintrace vindt op 12 november plaats, bij de voorlaatste GP van het seizoen in Brazilië. Verstappen koerst in hoog tempo af op zijn tweede wereldtitel in de Formule 1. De Nederlander kan zelfs komend weekeinde in Singapore al wereldkampioen worden, maar hij is dan wel afhankelijk van anderen.
Zandvoort
Het is nog niet bekend bij welke GP's de zes sprintraces in 2023 worden gehouden. De FIA publiceerde vorige week de kalender voor volgend jaar, waarop 24 races staan. De Dutch GP op Zandvoort is op 27 augustus de eerste na de zomerstop. De organisatie van de Nederlandse GP had eerder al laten doorschemeren wel iets te zien in een sprintrace op het duincircuit.
"Met zes sprintraces in 2023 bouwen we door op het succes van dit nieuwe format", zegt directeur Stefano Domenicali van de Formule 1. Bij de GP's met een sprintrace vervalt één training. De coureurs hebben dan op de vrijdag al de kwalificatie voor de sprintrace van de dag erna op het programma staan.
"De sprintraces zorgen ervoor dat de coureurs al op vrijdag iets hebben om voor te strijden", aldus Domenicali. "Het leidt ook tot meer drama en opwinding gedurende een raceweekeinde. De fans, teams, promotors en partners zijn allemaal erg positief. Dit format zorgt voor een nieuwe dimensie in de Formule 1."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
3 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
17 uur geleden