Volgend seizoen zes sprintraces in Formule 1
LONDEN (ANP) - De Formule 1 heeft voor volgend seizoen naast 24 reguliere grands prix ook zes sprintraces op het programma staan. De internationale autosportfederatie FIA heeft toestemming gegeven om het aantal sprintraces in de koningsklasse uit te breiden van drie naar zes. De Formule 1-teams waren eerder al akkoord gegaan. Vorig seizoen werden voor het eerst drie sprintraces gehouden, dit jaar gebeurt dat ook bij drie grands prix.
De sprintraces vinden altijd op de zaterdag in een raceweekeinde plaats en de uitslag bepaalt de startvolgorde voor de hoofdrace op zondag. Dit seizoen krijgt de top 8 van de sprintrace punten voor het WK-klassement, vorig jaar was dat nog de top 3. De winnaar mag 8 punten bijschrijven.
Max Verstappen won dit seizoen de sprintraces in Emilia-Romagna en Oostenrijk. De laatste sprintrace vindt op 12 november plaats, bij de voorlaatste GP van het seizoen in Brazilië. Verstappen koerst in hoog tempo af op zijn tweede wereldtitel in de Formule 1. De Nederlander kan zelfs komend weekeinde in Singapore al wereldkampioen worden, maar hij is dan wel afhankelijk van anderen.
Zandvoort
Het is nog niet bekend bij welke GP's de zes sprintraces in 2023 worden gehouden. De FIA publiceerde vorige week de kalender voor volgend jaar, waarop 24 races staan. De Dutch GP op Zandvoort is op 27 augustus de eerste na de zomerstop. De organisatie van de Nederlandse GP had eerder al laten doorschemeren wel iets te zien in een sprintrace op het duincircuit.
"Met zes sprintraces in 2023 bouwen we door op het succes van dit nieuwe format", zegt directeur Stefano Domenicali van de Formule 1. Bij de GP's met een sprintrace vervalt één training. De coureurs hebben dan op de vrijdag al de kwalificatie voor de sprintrace van de dag erna op het programma staan.
"De sprintraces zorgen ervoor dat de coureurs al op vrijdag iets hebben om voor te strijden", aldus Domenicali. "Het leidt ook tot meer drama en opwinding gedurende een raceweekeinde. De fans, teams, promotors en partners zijn allemaal erg positief. Dit format zorgt voor een nieuwe dimensie in de Formule 1."
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
17 minuten geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
16 uur geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
17 uur geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
18 uur geledenTOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).
20 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen maakt deze maand nog een nieuw uitstapje naar het langeafstandsracen. Hij doet mee aan de GT World Challenge Europe op 17 oktober, een 3-uursrace in het Portugese Portimão. De viervoudig wereldkampioen bevestigde het bericht op de persdag van de Formule 1 in Maleisië.
20 uur geleden