Volgend seizoen zes sprintraces in Formule 1
LONDEN (ANP) - De Formule 1 heeft voor volgend seizoen naast 24 reguliere grands prix ook zes sprintraces op het programma staan. De internationale autosportfederatie FIA heeft toestemming gegeven om het aantal sprintraces in de koningsklasse uit te breiden van drie naar zes. De Formule 1-teams waren eerder al akkoord gegaan. Vorig seizoen werden voor het eerst drie sprintraces gehouden, dit jaar gebeurt dat ook bij drie grands prix.
De sprintraces vinden altijd op de zaterdag in een raceweekeinde plaats en de uitslag bepaalt de startvolgorde voor de hoofdrace op zondag. Dit seizoen krijgt de top 8 van de sprintrace punten voor het WK-klassement, vorig jaar was dat nog de top 3. De winnaar mag 8 punten bijschrijven.
Max Verstappen won dit seizoen de sprintraces in Emilia-Romagna en Oostenrijk. De laatste sprintrace vindt op 12 november plaats, bij de voorlaatste GP van het seizoen in Brazilië. Verstappen koerst in hoog tempo af op zijn tweede wereldtitel in de Formule 1. De Nederlander kan zelfs komend weekeinde in Singapore al wereldkampioen worden, maar hij is dan wel afhankelijk van anderen.
Zandvoort
Het is nog niet bekend bij welke GP's de zes sprintraces in 2023 worden gehouden. De FIA publiceerde vorige week de kalender voor volgend jaar, waarop 24 races staan. De Dutch GP op Zandvoort is op 27 augustus de eerste na de zomerstop. De organisatie van de Nederlandse GP had eerder al laten doorschemeren wel iets te zien in een sprintrace op het duincircuit.
"Met zes sprintraces in 2023 bouwen we door op het succes van dit nieuwe format", zegt directeur Stefano Domenicali van de Formule 1. Bij de GP's met een sprintrace vervalt één training. De coureurs hebben dan op de vrijdag al de kwalificatie voor de sprintrace van de dag erna op het programma staan.
"De sprintraces zorgen ervoor dat de coureurs al op vrijdag iets hebben om voor te strijden", aldus Domenicali. "Het leidt ook tot meer drama en opwinding gedurende een raceweekeinde. De fans, teams, promotors en partners zijn allemaal erg positief. Dit format zorgt voor een nieuwe dimensie in de Formule 1."
Meer uit Sport
GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.
3 uur geledenAARBURG (ANP) - Tadej Pogačar heeft zaterdag de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De viervoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates was in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg drie tienden van een seconde sneller dan Mathieu van der Poel. De Noor Tobias Foss werd derde op 7 seconden.
4 uur geledenBRNO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia uit Italië heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP gewonnen. Bagnaia hield Ai Ogura, die voor het eerst vanaf poleposition startte, achter zich. Regerend wereldkampioen Marc Márquez klom vanaf de vijfde startplek op naar de derde positie.
6 uur geledenAARBURG (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser (Movistar) heeft zaterdag in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland de leiding overgenomen van Elisa Longo Borghini. De Zwitserse wereldkampioen tijdrijden was de snelste in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg. Voorafgaand aan de tijdrit stond Reusser vijfde op 55 seconden van Longo Borghini. Met nog een dag te gaan heeft ze een voorsprong van 10 seconden op de Italiaanse.
8 uur geledenBRNO (ANP/RTR) - Motorcoureur Ai Ogura heeft bij de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP de allereerste poleposition uit zijn loopbaan gepakt. De 25-jarige Japanner verbrak het ronderecord in Brno (1.51,139) en hield de Italiaan Fabio Di Giannantonio op ruim twee tienden achterstand. Francesco Bagnaia maakt de eerste startrij compleet.
8 uur geledenLENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.
1 dag geleden