Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volgend seizoen zes sprintraces in Formule 1

Volgend seizoen zes sprintraces in Formule 1

LONDEN (ANP) - De Formule 1 heeft voor volgend seizoen naast 24 reguliere grands prix ook zes sprintraces op het programma staan. De internationale autosportfederatie FIA heeft toestemming gegeven om het aantal sprintraces in de koningsklasse uit te breiden van drie naar zes. De Formule 1-teams waren eerder al akkoord gegaan. Vorig seizoen werden voor het eerst drie sprintraces gehouden, dit jaar gebeurt dat ook bij drie grands prix.

De sprintraces vinden altijd op de zaterdag in een raceweekeinde plaats en de uitslag bepaalt de startvolgorde voor de hoofdrace op zondag. Dit seizoen krijgt de top 8 van de sprintrace punten voor het WK-klassement, vorig jaar was dat nog de top 3. De winnaar mag 8 punten bijschrijven.

Max Verstappen won dit seizoen de sprintraces in Emilia-Romagna en Oostenrijk. De laatste sprintrace vindt op 12 november plaats, bij de voorlaatste GP van het seizoen in Brazilië. Verstappen koerst in hoog tempo af op zijn tweede wereldtitel in de Formule 1. De Nederlander kan zelfs komend weekeinde in Singapore al wereldkampioen worden, maar hij is dan wel afhankelijk van anderen.

Zandvoort

Het is nog niet bekend bij welke GP's de zes sprintraces in 2023 worden gehouden. De FIA publiceerde vorige week de kalender voor volgend jaar, waarop 24 races staan. De Dutch GP op Zandvoort is op 27 augustus de eerste na de zomerstop. De organisatie van de Nederlandse GP had eerder al laten doorschemeren wel iets te zien in een sprintrace op het duincircuit.

"Met zes sprintraces in 2023 bouwen we door op het succes van dit nieuwe format", zegt directeur Stefano Domenicali van de Formule 1. Bij de GP's met een sprintrace vervalt één training. De coureurs hebben dan op de vrijdag al de kwalificatie voor de sprintrace van de dag erna op het programma staan.

"De sprintraces zorgen ervoor dat de coureurs al op vrijdag iets hebben om voor te strijden", aldus Domenicali. "Het leidt ook tot meer drama en opwinding gedurende een raceweekeinde. De fans, teams, promotors en partners zijn allemaal erg positief. Dit format zorgt voor een nieuwe dimensie in de Formule 1."

Meer uit Sport

Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

4 uur geleden
Verstappen ergert zich aan storingen op boordradio Red Bull

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.

8 uur geleden
Griekspoor na zege in Brussel in top 50 wereldranglijst tennis

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.

8 uur geleden
Van 't Wout wint derde individuele goud bij World Tour Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.

15 uur geleden
Xandra Velzeboer boekt op 500 meter eerste zege in World Tour  

VANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.

16 uur geleden
Verstappen miste de snelheid om voor zege in Austin te strijden

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.

18 uur geleden
Antonelli met zege in Austin nog dichter bij titel, Verstappen 3e

AUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.

19 uur geleden