Volendam verslaat Vitesse en loopt verder weg in eerste divisie
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft de voorsprong op de concurrentie in de eerste divisie verder vergroot. De koploper was in eigen stadion veel te sterk voor hekkensluiter Vitesse: 4-0. Nummer 2 Excelsior verloor, drie dagen na de bijna-stunt bij PSV in de KNVB-beker met 1-0 bij SC Cambuur. Ook FC Dordrecht, dat op de derde plaats staat, won niet. Het thuisduel met Jong AZ eindigde in 1-1.
Robert Mühren kopte Volendam in de vijfde minuut op voorsprong. Kort voor rust scoorde de ervaren spits opnieuw, uit een strafschop (3-0). Kort daarvoor had verdediger Xavier Mbuyamba voor de tweede Volendamse treffer gezorgd.
Henk Veerman bepaalde na rust de eindstand. Mühren staat in de competitie nu op vijftien doelpunten en Veerman op twaalf.
Gelijkspel
Volendam heeft nu 4 punten meer dan Excelsior. De Rotterdammers kregen de voorbije dagen veel complimenten voor hun optreden bij PSV, dat in de achtste finale van de beker pas na verlenging afstand nam (5-4). Cambuur bezorgde Excelsior in de competitie een nieuwe tegenslag. Matthias Nartey kopte kort voor rust raak voor het elftal van coach Henk de Jong (1-0).
FC Dordrecht heeft na het gelijkspel tegen Jong AZ een achterstand van 9 punten op Volendam. De eerste twee clubs promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord treedt donderdagavond tegen Real Betis aan zonder de geblesseerden Anel Ahmedhodzic, Tsuyoshi Watanabe, Sem Steijn en Ayase Ueda. Dat heeft coach Robin van Persie in een persconferentie laten weten. De Rotterdammers staan op de 26e plaats in de competitiefase van de Europa League. Feyenoord moet winnen om door te kunnen gaan.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til is op tijd fit om woensdag vanaf het begin mee te doen in de beslissende thuiswedstrijd tegen Bayern München in de Champions League. De aanvallende middenvelder, die opnieuw als spits gaat spelen, viel vorige week bij Newcastle United uit met een blessure en deed zaterdag niet mee tegen NAC Breda.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oscar Gloukh begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League. De Israëliër krijgt de voorkeur boven Rayane Bounida, die zaterdag twee doelpunten voorbereidde tegen FC Volendam (2-0).
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - In 2025 is er met 86.158 internationale voetbaltransfers een nieuw record gevestigd. Dat staat in het Global Transfer Report dat wereldvoetbalbond FIFA woensdag publiceerde. Het gaat om internationale transfers in het mannen- en vrouwenprofvoetbal en om transfers bij de amateurs.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
1 dag geleden