Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volendam verslaat Vitesse en loopt verder weg in eerste divisie

Volendam verslaat Vitesse en loopt verder weg in eerste divisie

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft de voorsprong op de concurrentie in de eerste divisie verder vergroot. De koploper was in eigen stadion veel te sterk voor hekkensluiter Vitesse: 4-0. Nummer 2 Excelsior verloor, drie dagen na de bijna-stunt bij PSV in de KNVB-beker met 1-0 bij SC Cambuur. Ook FC Dordrecht, dat op de derde plaats staat, won niet. Het thuisduel met Jong AZ eindigde in 1-1.

Robert Mühren kopte Volendam in de vijfde minuut op voorsprong. Kort voor rust scoorde de ervaren spits opnieuw, uit een strafschop (3-0). Kort daarvoor had verdediger Xavier Mbuyamba voor de tweede Volendamse treffer gezorgd.

Henk Veerman bepaalde na rust de eindstand. Mühren staat in de competitie nu op vijftien doelpunten en Veerman op twaalf.

Gelijkspel

Volendam heeft nu 4 punten meer dan Excelsior. De Rotterdammers kregen de voorbije dagen veel complimenten voor hun optreden bij PSV, dat in de achtste finale van de beker pas na verlenging afstand nam (5-4). Cambuur bezorgde Excelsior in de competitie een nieuwe tegenslag. Matthias Nartey kopte kort voor rust raak voor het elftal van coach Henk de Jong (1-0).

FC Dordrecht heeft na het gelijkspel tegen Jong AZ een achterstand van 9 punten op Volendam. De eerste twee clubs promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

1 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

1 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

7 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

9 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

22 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

22 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

1 dag geleden