Volendam verslaat Vitesse en loopt verder weg in eerste divisie
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft de voorsprong op de concurrentie in de eerste divisie verder vergroot. De koploper was in eigen stadion veel te sterk voor hekkensluiter Vitesse: 4-0. Nummer 2 Excelsior verloor, drie dagen na de bijna-stunt bij PSV in de KNVB-beker met 1-0 bij SC Cambuur. Ook FC Dordrecht, dat op de derde plaats staat, won niet. Het thuisduel met Jong AZ eindigde in 1-1.
Robert Mühren kopte Volendam in de vijfde minuut op voorsprong. Kort voor rust scoorde de ervaren spits opnieuw, uit een strafschop (3-0). Kort daarvoor had verdediger Xavier Mbuyamba voor de tweede Volendamse treffer gezorgd.
Henk Veerman bepaalde na rust de eindstand. Mühren staat in de competitie nu op vijftien doelpunten en Veerman op twaalf.
Gelijkspel
Volendam heeft nu 4 punten meer dan Excelsior. De Rotterdammers kregen de voorbije dagen veel complimenten voor hun optreden bij PSV, dat in de achtste finale van de beker pas na verlenging afstand nam (5-4). Cambuur bezorgde Excelsior in de competitie een nieuwe tegenslag. Matthias Nartey kopte kort voor rust raak voor het elftal van coach Henk de Jong (1-0).
FC Dordrecht heeft na het gelijkspel tegen Jong AZ een achterstand van 9 punten op Volendam. De eerste twee clubs promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
1 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
6 uur geleden