Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volendam verslaat Vitesse en loopt verder weg in eerste divisie

Volendam verslaat Vitesse en loopt verder weg in eerste divisie

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft de voorsprong op de concurrentie in de eerste divisie verder vergroot. De koploper was in eigen stadion veel te sterk voor hekkensluiter Vitesse: 4-0. Nummer 2 Excelsior verloor, drie dagen na de bijna-stunt bij PSV in de KNVB-beker met 1-0 bij SC Cambuur. Ook FC Dordrecht, dat op de derde plaats staat, won niet. Het thuisduel met Jong AZ eindigde in 1-1.

Robert Mühren kopte Volendam in de vijfde minuut op voorsprong. Kort voor rust scoorde de ervaren spits opnieuw, uit een strafschop (3-0). Kort daarvoor had verdediger Xavier Mbuyamba voor de tweede Volendamse treffer gezorgd.

Henk Veerman bepaalde na rust de eindstand. Mühren staat in de competitie nu op vijftien doelpunten en Veerman op twaalf.

Gelijkspel

Volendam heeft nu 4 punten meer dan Excelsior. De Rotterdammers kregen de voorbije dagen veel complimenten voor hun optreden bij PSV, dat in de achtste finale van de beker pas na verlenging afstand nam (5-4). Cambuur bezorgde Excelsior in de competitie een nieuwe tegenslag. Matthias Nartey kopte kort voor rust raak voor het elftal van coach Henk de Jong (1-0).

FC Dordrecht heeft na het gelijkspel tegen Jong AZ een achterstand van 9 punten op Volendam. De eerste twee clubs promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

2 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

13 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

15 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

15 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

16 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

18 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

23 uur geleden