Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volendam verslaat Vitesse en loopt verder weg in eerste divisie

Volendam verslaat Vitesse en loopt verder weg in eerste divisie

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft de voorsprong op de concurrentie in de eerste divisie verder vergroot. De koploper was in eigen stadion veel te sterk voor hekkensluiter Vitesse: 4-0. Nummer 2 Excelsior verloor, drie dagen na de bijna-stunt bij PSV in de KNVB-beker met 1-0 bij SC Cambuur. Ook FC Dordrecht, dat op de derde plaats staat, won niet. Het thuisduel met Jong AZ eindigde in 1-1.

Robert Mühren kopte Volendam in de vijfde minuut op voorsprong. Kort voor rust scoorde de ervaren spits opnieuw, uit een strafschop (3-0). Kort daarvoor had verdediger Xavier Mbuyamba voor de tweede Volendamse treffer gezorgd.

Henk Veerman bepaalde na rust de eindstand. Mühren staat in de competitie nu op vijftien doelpunten en Veerman op twaalf.

Gelijkspel

Volendam heeft nu 4 punten meer dan Excelsior. De Rotterdammers kregen de voorbije dagen veel complimenten voor hun optreden bij PSV, dat in de achtste finale van de beker pas na verlenging afstand nam (5-4). Cambuur bezorgde Excelsior in de competitie een nieuwe tegenslag. Matthias Nartey kopte kort voor rust raak voor het elftal van coach Henk de Jong (1-0).

FC Dordrecht heeft na het gelijkspel tegen Jong AZ een achterstand van 9 punten op Volendam. De eerste twee clubs promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

9 minuten geleden
FC Barcelona mag tribune Camp Nou openen, nu 63.000 plaatsen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.

1 uur geleden
Van Duinen vanaf zomer technisch directeur AZ

ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.

1 uur geleden
Arbeloa: Real zonder Mbappé niet minderwaardig aan City

MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.

2 uur geleden
PSV'er Wanner mag van FIFA voor Oostenrijk voetballen

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.

2 uur geleden
Iraanse voetbalsters hebben Australië verlaten

SYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.

3 uur geleden
Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

7 uur geleden