Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volendam steviger op laatste plaats na forse nederlaag tegen NEC

Volendam steviger op laatste plaats na forse nederlaag tegen NEC

VOLENDAM (ANP) - Het wordt voor FC Volendam steeds lastiger om zich in de Eredivisie te handhaven. De nummer laatst van de ranglijst verloor ook de thuiswedstrijd tegen NEC (2-5), na een nederlaag van afgelopen zondag voor eigen publiek tegen sc Heerenveen (0-4).

FC Volendam houdt een achterstand van 5 punten op RKC Waalwijk. De Brabanders staan zestiende, een positie die aan het einde van het seizoen verplicht tot deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie. RKC speelt zaterdag nog tegen Go Ahead Eagles.

Voor NEC ziet de nabije toekomst er zonnig uit. De club plaatste zich dinsdag al voor de finale van de KNVB-beker en staat nu in punten gelijk met Ajax, de nummer 5 van de Eredivisie die zondag FC Utrecht ontvangt.

Late treffers

NEC miste Bram Nuytinck en Dirk Proper in Volendam, maar leidde bij rust al met 0-3. Sontje Hansen maakte de openingstreffer en bereidde een doelpunt van Kodai Sano voor. Sylla Sow tekende voor het derde doelpunt van de bezoekers.

Vivaldo Semedo leek Volendam in de openingsfase van de eerste helft op voorsprong te koppen, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat zijn ploeggenoot Zach Booth doelman Jasper Cillessen hinderde. Semedo scoorde in de tweede helft alsnog voor de thuisploeg (1-3). Invallers Rober González en Lars Olden Larsen troffen nog doel voor NEC en Booth scoorde bij een achterstand van 1-4 voor Volendam.

Meer uit Voetbal

PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

2 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

4 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

8 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

10 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

13 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

15 uur geleden