Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volendam steviger op laatste plaats na forse nederlaag tegen NEC

Volendam steviger op laatste plaats na forse nederlaag tegen NEC

VOLENDAM (ANP) - Het wordt voor FC Volendam steeds lastiger om zich in de Eredivisie te handhaven. De nummer laatst van de ranglijst verloor ook de thuiswedstrijd tegen NEC (2-5), na een nederlaag van afgelopen zondag voor eigen publiek tegen sc Heerenveen (0-4).

FC Volendam houdt een achterstand van 5 punten op RKC Waalwijk. De Brabanders staan zestiende, een positie die aan het einde van het seizoen verplicht tot deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie. RKC speelt zaterdag nog tegen Go Ahead Eagles.

Voor NEC ziet de nabije toekomst er zonnig uit. De club plaatste zich dinsdag al voor de finale van de KNVB-beker en staat nu in punten gelijk met Ajax, de nummer 5 van de Eredivisie die zondag FC Utrecht ontvangt.

Late treffers

NEC miste Bram Nuytinck en Dirk Proper in Volendam, maar leidde bij rust al met 0-3. Sontje Hansen maakte de openingstreffer en bereidde een doelpunt van Kodai Sano voor. Sylla Sow tekende voor het derde doelpunt van de bezoekers.

Vivaldo Semedo leek Volendam in de openingsfase van de eerste helft op voorsprong te koppen, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat zijn ploeggenoot Zach Booth doelman Jasper Cillessen hinderde. Semedo scoorde in de tweede helft alsnog voor de thuisploeg (1-3). Invallers Rober González en Lars Olden Larsen troffen nog doel voor NEC en Booth scoorde bij een achterstand van 1-4 voor Volendam.

Meer uit Voetbal

Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd comeback bij Ravenna

MIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.

3 uur geleden
Bondscoach Ghana bespot VAR: nam zeker weer koffiepauze

FOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.

3 uur geleden
Hoog ziekenbezoek uit Qatar voor Canadese voetballer Koné

VANCOUVER (ANP) - De Canadese voetballer Ismaël Koné heeft bezoek gekregen van de minister van Sport van Qatar en de Qatarese international Assim Madibo. Beiden wilden weten hoe het ging met de middenvelder, die zijn been brak na een tackle van Madibo in het duel tussen beide landen op het WK voetbal. Canada won met 6-0.

4 uur geleden
Kansas City klaar voor Oranjemars met 25.000 deelnemers

KANSAS CITY (ANP) - Kansas City maakt zich op voor de 'Orange Army'. Lokale media voorspellen dat donderdag zo'n 25.000 mensen deelnemen aan de Oranjemars voor de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië op het WK.

4 uur geleden
Colombia slaat laat toe tegen Congo en bereikt volgende ronde WK

GUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.

7 uur geleden
Neymar na kuitblessure weer fit en kan tegen Schotland spelen

MIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.

9 uur geleden
Kroatië schakelt Panama uit met eerste WK-zege in Toronto

TORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.

9 uur geleden