Volendam steviger op laatste plaats na forse nederlaag tegen NEC
VOLENDAM (ANP) - Het wordt voor FC Volendam steeds lastiger om zich in de Eredivisie te handhaven. De nummer laatst van de ranglijst verloor ook de thuiswedstrijd tegen NEC (2-5), na een nederlaag van afgelopen zondag voor eigen publiek tegen sc Heerenveen (0-4).
FC Volendam houdt een achterstand van 5 punten op RKC Waalwijk. De Brabanders staan zestiende, een positie die aan het einde van het seizoen verplicht tot deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie. RKC speelt zaterdag nog tegen Go Ahead Eagles.
Voor NEC ziet de nabije toekomst er zonnig uit. De club plaatste zich dinsdag al voor de finale van de KNVB-beker en staat nu in punten gelijk met Ajax, de nummer 5 van de Eredivisie die zondag FC Utrecht ontvangt.
Late treffers
NEC miste Bram Nuytinck en Dirk Proper in Volendam, maar leidde bij rust al met 0-3. Sontje Hansen maakte de openingstreffer en bereidde een doelpunt van Kodai Sano voor. Sylla Sow tekende voor het derde doelpunt van de bezoekers.
Vivaldo Semedo leek Volendam in de openingsfase van de eerste helft op voorsprong te koppen, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat zijn ploeggenoot Zach Booth doelman Jasper Cillessen hinderde. Semedo scoorde in de tweede helft alsnog voor de thuisploeg (1-3). Invallers Rober González en Lars Olden Larsen troffen nog doel voor NEC en Booth scoorde bij een achterstand van 1-4 voor Volendam.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
1 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
3 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
15 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
18 uur geleden