Volendam rekent in topper af met Cambuur
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam komt steeds dichter bij een directe terugkeer naar de Eredivisie. De topper in de Keuken Kampioen Divisie tegen SC Cambuur werd overtuigend met 4-1 gewonnen.
Het team van trainer Rick Kruys heeft na 31 wedstrijden 67 punten verzameld en staat 11 punten voor op nummer 3 Excelsior. De eerste twee teams in de eerste divisie promoveren rechtstreeks. ADO Den Haag blijft door het verlies van Cambuur op de tweede plaats staan met 58 punten.
Jamie Jacobs deed zijn oud-werkgever in de beginfase pijn door de 1-0 binnen te werken. Henk Veerman verdubbelde de marge op aangeven van Milan de Haan. Vlak na de pauze knalde Alex Plat met buitenkant rechts raak en Bilal Ould-Chikh benutte na bijna een uur een strafschop.
Cambuur had weinig in te brengen, al redde Remco Balk vlak voor tijd nog wel de eer. Hij deed dat overigens met de hand. Maar er was geen VAR die de scheidsrechter daar op kon wijzen. De Leeuwarders blijven op 55 punten staan.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
29 minuten geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
6 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
15 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
15 uur geleden