
Volendam na zege bij Jong AZ zeker van promotie naar Eredivisie
ALKMAAR (ANP) - FC Volendam keert na een jaar afwezigheid terug in de Eredivisie. Het elftal van trainer Rick Kruys won maandagavond met 1-0 bij Jong AZ en kan daardoor een plaats bij de eerste twee teams op de ranglijst niet meer ontgaan.
Middenvelder Alex Plat maakte in de 63e minuut het bevrijdende doelpunt voor Volendam, dat de competitie was begonnen met drie nederlagen op rij. Aan de hand van routiniers Henk Veerman (34) en Robert Mühren (35) zetten de Noord-Hollanders daarna de stijgende lijn in. Veerman is met 22 doelpunten topscorer van de eerste divisie, gevolgd door Mühren met zeventien treffers.
Excelsior, ADO Den Haag, FC Dordrecht en SC Cambuur strijden de laatste vier speelronden om de tweede plaats, ook goed voor rechtstreekse promotie naar de Eredivisie. Volendam kan de eerste plaats, met 11 punten voorsprong op Excelsior, normaal gesproken niet meer ontgaan.
Jong AZ gevaarlijk
FC Volendam leek de score in Alkmaar al snel te openen. Mühren kreeg in de tiende minuut een vrije kopkans, maar hij zag de bal tegen de paal gaan. Niet veel later schoot Veerman uit de draai net naast.
Jong AZ was ook af en toe gevaarlijk. Er ging veel dreiging uit van Jayden Addai. De buitenspeler is terug van een blessure en kreeg met het oog op de bekerfinale van volgende week maandag tegen Go Ahead Eagles speeltijd bij Jong AZ om ritme op te doen. Kasper Boogaard testte met enkele afstandsschoten Volendam-keeper Kayne van Oevelen ook.
Treffer Plat
In de beginfase van de tweede helft schoot Plat de bal eerst nog net over. Na ruim een uur spelen stond de in Volendam geboren middenvelder op de juiste plaats om de bal in het doel te werken, ook al raakte hij de bal niet helemaal goed: 0-1. FC Volendam gaf die voorsprong niet meer weg.
De 39-jarige Kruys is de jongste trainer die promoveert sinds NEC-trainer Rogier Meijer in 2021, die destijds ook 39 jaar was.
Meer uit Voetbal
TRNAVA (ANP) - Het duel tussen de voetballers van Jong Spanje en Jong Italië op het EK onder 21 in Slowakije heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 1-1. De Spanjaarden zijn daardoor groepswinnaar geworden en Italië is als tweede geëindigd. Beide ploegen waren na twee zeges al zeker van de kwartfinales.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Urby Emanuelson heeft bevestigd dat hij met Ajax in gesprek is over een functie in de technische staf van het eerste elftal van Ajax. "Het is nog niet zeker hoor, maar we oriënteren ons over hoe of wat voor komend seizoen", zei hij bij Ziggo Sport. "Maar ik sta er wel voor open."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles openen op vrijdag 8 augustus het nieuwe seizoen van de Eredivisie. PSV en Feyenoord spelen een dag later thuisduels met Sparta Rotterdam en NAC Breda. Ajax ontvangt op 10 augustus Telstar in de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers wil alle aandelen van Vitesse overnemen. Volgens de club uit Arnhem zijn de gesprekken in volle gang en moet de licentiecommissie van de KNVB nu bepalen of dat voldoende is om de proflicentie te behouden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.
15 uur geledenATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).
1 dag geleden