Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volendam moet van KNVB tot 1 mei salaris Jonk en Kohler betalen

Volendam moet van KNVB tot 1 mei salaris Jonk en Kohler betalen

ZEIST (ANP) - De arbeidscontracten van technisch manager Wim Jonk en trainer Matthias Kohler bij FC Volendam worden per 1 mei officieel ontbonden. Dat betekent dat de club nog tot die datum de salarissen van Jonk en Kohler moet doorbetalen. Dat heeft de arbitragecommissie van de KNVB bepaald. Het vonnis houdt concreet in dat Volendam nog zes bruto maandsalarissen moet uitkeren.

De technisch manager en de trainer hebben volgens de commissie ook recht op een zogenoemde transitievergoeding en Kohler mag tot 1 mei in de door FC Volendam aan hem ter beschikking gestelde woning verblijven. Jonk en Kohler moeten wel zelf nog bewijzen aandragen bij de commissie dat ze recht hebben op bonussen die ze met Volendam zouden zijn overeengekomen.

Jonk en Kohler vochten eerder bij de arbitragecommissie met succes hun ontslag bij FC Volendam aan. In een beladen spoedzitting op 8 februari oordeelden de rechters dat de Eredivisieclub ten onrechte een verklaring van 'Team Jonk' om te stoppen bij de club had geïnterpreteerd als een directe opzegging van hun arbeidscontracten.

Solidair

Jonk en Kohler verklaarden zich samen met de andere leden van de technische staf op 1 december solidair met de ontslagen voorzitter, de populaire zanger Jan Smit. Ze ondertekenden een emotioneel statement met als kop "Wij stappen op bij FC Volendam. Wij gaan stoppen bij FC Volendam."

De club zag in die verklaring een verzoek om ontslag te nemen en stopte per direct met de salarisbetalingen. Omdat ze zich niet aan de opzegtermijnen hadden gehouden, vroeg Volendam bij de arbitragecommissie om een schadevergoeding. Die vordering werd afgewezen.

Meer uit Voetbal

Van Bronckhorst: Steijn was er niet klaar voor om in te vallen

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.

19 uur geleden
FC Utrecht heeft eerste betrokkenen van ongeregeldheden in beeld

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.

19 uur geleden
Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

1 dag geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

1 dag geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

1 dag geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

1 dag geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

1 dag geleden