Volendam koploper eerste divisie na zege op De Graafschap
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een 2-1-overwinning op De Graafschap de koppositie veroverd in de Keuken Kampioen Divisie. Volendam profiteerde van het puntenverlies van Excelsior dat een dag eerder gelijkspeelde (1-1) bij VVV-Venlo. Robert Mühren was de matchwinner voor de ploeg van trainer Rick Kruys in het Kras Stadion.
De Graafschap kwam in de 14e minuut aan de leiding door een eigen doelpunt van Mawouna Amevor. Het duurde nog geen tien minuten voordat Mühren de stand weer gelijktrok.
Volendam drong aan na rust. Alex Plat schoot na een klein uur net voorlangs het doel van Joshua Smits. Niet veel later verdween een inzet van Bilal Ould-Chikh net over het Doetinchemse doel. Een omhaal van Henk Veerman ging naast. In de 86e minuut was het dan toch raak. Mühren passeerde met een hard schot Smits.
Volendam leidt de eerste divisie met 40 punten uit twintig duels, Excelsior heeft er 39. FC Dordrecht is derde met 36 punten.
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
39 minuten geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
7 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden