Volendam koploper eerste divisie na zege op De Graafschap
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een 2-1-overwinning op De Graafschap de koppositie veroverd in de Keuken Kampioen Divisie. Volendam profiteerde van het puntenverlies van Excelsior dat een dag eerder gelijkspeelde (1-1) bij VVV-Venlo. Robert Mühren was de matchwinner voor de ploeg van trainer Rick Kruys in het Kras Stadion.
De Graafschap kwam in de 14e minuut aan de leiding door een eigen doelpunt van Mawouna Amevor. Het duurde nog geen tien minuten voordat Mühren de stand weer gelijktrok.
Volendam drong aan na rust. Alex Plat schoot na een klein uur net voorlangs het doel van Joshua Smits. Niet veel later verdween een inzet van Bilal Ould-Chikh net over het Doetinchemse doel. Een omhaal van Henk Veerman ging naast. In de 86e minuut was het dan toch raak. Mühren passeerde met een hard schot Smits.
Volendam leidt de eerste divisie met 40 punten uit twintig duels, Excelsior heeft er 39. FC Dordrecht is derde met 36 punten.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
5 uur geleden