Volendam koploper eerste divisie na zege op De Graafschap
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een 2-1-overwinning op De Graafschap de koppositie veroverd in de Keuken Kampioen Divisie. Volendam profiteerde van het puntenverlies van Excelsior dat een dag eerder gelijkspeelde (1-1) bij VVV-Venlo. Robert Mühren was de matchwinner voor de ploeg van trainer Rick Kruys in het Kras Stadion.
De Graafschap kwam in de 14e minuut aan de leiding door een eigen doelpunt van Mawouna Amevor. Het duurde nog geen tien minuten voordat Mühren de stand weer gelijktrok.
Volendam drong aan na rust. Alex Plat schoot na een klein uur net voorlangs het doel van Joshua Smits. Niet veel later verdween een inzet van Bilal Ould-Chikh net over het Doetinchemse doel. Een omhaal van Henk Veerman ging naast. In de 86e minuut was het dan toch raak. Mühren passeerde met een hard schot Smits.
Volendam leidt de eerste divisie met 40 punten uit twintig duels, Excelsior heeft er 39. FC Dordrecht is derde met 36 punten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
30 minuten geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
6 uur geleden