
Volendam klopt FC Den Bosch en meldt zich in subtop
VOLENDAM (ANP) - FC Den Bosch heeft bij FC Volendam de tweede nederlaag van het seizoen geleden. De thuisploeg won met 3-2 dankzij een doelpunt van Elvis Manu, de oud-Feyenoorder die na een verblijf in onder meer Turkije, China en Polen begin oktober een contract tekende bij Volendam.
FC Den Bosch, dat als koploper aan de elfde speelronde van de Keuken Kampioen Divisie begon, kwam al in de 5e minuut op voorsprong. Byron Burgering verraste doelman Kayne van Oevelen met een niet zo hard maar geplaatst schot in de verre hoek. Amper twee minuten later stond het alweer gelijk. Brandley Kuwas schoot raak. Het was de tweede treffer voor de 32-jarige aanvaller, die dit najaar terugkeerde bij de club waarvoor hij eerder drie seizoenen uitkwam.
Nog voor rust zette Nick de Groot de Bosschenaren weer op voorsprong, maar doelpunten van Xavier Mbuyamba en Manu brachten de zege bij de Volendammers, die zich daarmee in de subtop meldden. Den Bosch staat nu derde, achter Helmond Sport en Excelsior.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Vivianne Miedema houdt een "best wel goed gevoel" over aan de uitzwaaiwedstrijd voor het EK tegen Finland (2-1). De topscorer aller tijden van Oranje speelde na een blessure haar eerste wedstrijd sinds begin april en maakte haar 98e en 99e interlandtreffer. "Ik heb keihard gewerkt om hier überhaupt te staan en het is fijn dat ik mijn doelpuntjes meepak", zei de 28-jarige spits bij ESPN.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Aanvoerder Givairo Read van Oranje onder 19 is "heel trots" op zijn team. Dat zei de verdediger van Feyenoord na de met 1-0 gewonnen EK-finale in Boekarest tegen Spanje. Read gaf in de 62e minuut een voorzet die door de Spaanse doelman Raúl Jiménez in eigen doel werd gewerkt. Oranje onder 19 werd voor het eerst Europees kampioen.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Kees Smit is in Boekarest uitgeroepen tot beste speler van het EK onder 19 in Roemenië. De middenvelder van AZ werd met vier doelpunten samen met de Spanjaard Pablo García ook topscorer van het toernooi. Smit kwam in de met 1-0 gewonnen finale tegen Spanje niet tot scoren.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Peter van der Veen (52) werkte de afgelopen twee jaar naar één doel toe: de Europese titel met Oranje onder 19. Het is gelukt. De 52-jarige bondscoach vertrekt na de 1-0-zege in de finale tegen Spanje met opgeheven hoofd bij de KNVB. Hij begint deze zomer als assistent bij het Duitse VfL Wolfsburg aan een nieuwe uitdaging.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal kunnen met een goed gevoel afreizen naar het EK in Zwitserland. De ploeg van bondscoach Andries Jonker won het uitzwaaiduel met Finland in Leeuwarden met 2-1. De in de basis teruggekeerde Vivianne Miedema maakte in de eerste helft beide treffers van Oranje na fouten in de Finse verdediging.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Oranje onder 19 is in Boekarest voor het eerst Europees kampioen geworden. Het elftal van bondscoach Peter van der Veen versloeg titelverdediger Spanje in de finale met 1-0. Het enige doelpunt van de eindstrijd komt op naam van de Spaanse doelman Raul Jiménez, die een voorzet van Givairo Read in eigen doel werkte.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben het uitzwaaiduel met Finland met 2-1 gewonnen. De in de basis teruggekeerde Vivianne Miedema blonk uit in Leeuwarden en maakte haar 98e en 99e interlanddoelpunt. Aan beide treffers ging een fout in de Finse verdediging vooraf.
4 uur geleden