Volendam huurt Duits/Japanse keeper Backhaus van Werder Bremen
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft het Duitse keeperstalent Mio Backhaus aangetrokken. De club uit de Eredivisie huurt de 19-jarige doelman voor één seizoen van Werder Bremen. Backhaus is ook de keeper van het Duitse elftal onder 19. Hij kwam bij Werder Bremen nog niet tot een optreden in de hoofdmacht.
De talentvolle doelman heeft ook een Japanse achtergrond, waardoor hij ook voor het Aziatische land uit zou mogen komen. Zo speelde hij één duel in de Onder 15 van Japan.
Technisch directeur Jasper van Leeuwen is verheugd met de komst van de doelverdediger. "Mio stond hoog op ons lijstje keeperskandidaten. Met Filip Stankovic hebben we twee jaar geleden natuurlijk veel lef getoond, door zo’n jonge keeper voor de leeuwen te gooien. Dat is heel goed uitgepakt en al onze keepers zijn jong en hebben potentie", zegt hij. "Wij wilden absoluut niét door de komst van een ervaren keeper jarenlang de talenten blokkeren. Deze huur past wat dat betreft beter in ons beleid, en ondanks zijn jonge leeftijd is ook Mio klaar om op een hoger niveau te keepen."
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
9 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
16 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
17 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
17 uur geleden