Volendam berust in de beslissing: het is klaar zo
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam berust in de beslissing van de KNVB dat de club niet naar de eredivisie promoveert. "Het is goed zo", zei advocaat Keje Molenaar die de club uit de Keuken Kampioen Divisie vrijdag vertegenwoordigde tijdens een videocall met de KNVB en alle profclubs.
Volendam won eerder dit seizoen een periodetitel, net als NAC. Normaal gesproken had de club in de play-offs voor promotie mogen strijden. Onder meer tegen de nummer 16 van de eredivisie, die in de laatste stand werd bekleed door Fortuna Sittard.
"Daarom heb ik ook voorgesteld om te loten", zei Molenaar. "Volendam, NAC en Fortuna in een pot en kijken wat er gebeurt. Maar dat idee is over nu Cambuur en De Graafschap ook niet promoveren. Dan houdt het voor ons ook op."
Bekerfinale
"Voor ons is het een beetje zuur", zei Molenaar. "Maar wat denk je van FC Utrecht? Die zouden een bekerfinale spelen en stonden maar drie punten achter op Willem II, terwijl ze ook nog eens een wedstrijd minder hadden gespeeld. Ik denk dat Utrecht misschien nog wel een robbertje gaat vechten. Zij zouden toch op een of andere manier ergens van moeten gaan profiteren."
Als het aan de KNVB ligt, dan verdelen de Europese deelnemers een deel van de premies over de rest van de clubs in het betaalde voetbal. "Maar geen van die clubs heeft gereageerd op dat verzoek", zei Molenaar. "Misschien komt dat nog."
NAC Breda, eveneens winnaar van een periodetitel, laat in een eerste reactie weten dat het teleurgesteld is dat een reële kans op promotie is verdwenen. "De KNVB heeft de lastige taak gehad dit besluit te nemen", meldt de club. "Er is geen scenario denkbaar waarbij niemand geraakt wordt. Ondanks dat zal NAC zich beraden op de nadelige gevolgen van dit besluit en de verhaalmogelijkheden. Zo strijdvaardig als NAC is zal zij opkomen voor haar rechten."
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar betreurt het dat supporters van hun club zaterdag met "een vervelende situatie" zijn geconfronteerd. Dat stelt de Eredivisieclub in een reactie op de eigen website nadat er aan het einde van het thuisduel met Feyenoord op de Noordtribune rookpotten door uitfans werden geactiveerd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het afgelopen seizoen minder stadionverboden opgelegd dan in het seizoen 2024/2025. Het aantal landelijke stadionverboden daalde van 887 naar 704 in het seizoen 2025/2026. Dat blijkt uit de dinsdag gepubliceerde Veiligheidsmonitor van de voetbalbond.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal is op de wereldranglijst uit de top tien gevallen. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink zakte van de tiende naar de elfde plaats op de dinsdag door de FIFA gepubliceerde ranking. Oranje daalde een plekje ondanks de recente riante overwinningen op Hongarije in de play-offs voor WK-kwalificatie (0-8 en 3-0).
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft trainer John Stegeman ontslagen om de slechte resultaten in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Tilburg in een bericht op de website. Willem II staat na negen speelronden op de laatste plaats met slechts 2 punten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de zevende speelronde van de Premier League eindelijk zijn eerste overwinning geboekt. De ploeg van de internationals Micky van de Ven en Jan Paul van Hecke won in het eigen stadion met 3-1 van Coventry City. De Spurs verlieten dankzij de verdiende 3 punten de laatste plaats en staan nu zelfs boven Coventry op de zestiende plaats.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona ziet de herstelde middenvelder Frenkie de Jong als een van de opties achterin tijdens de uitwedstrijd in de Champions League tegen Paris Saint-Germain van dinsdag. De Catalaanse ploeg mist verdedigers Eric García, Jules Koundé en Andreas Christensen in Parijs.
18 uur geledenZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.
21 uur geleden