Volendam berust in de beslissing: het is klaar zo
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam berust in de beslissing van de KNVB dat de club niet naar de eredivisie promoveert. "Het is goed zo", zei advocaat Keje Molenaar die de club uit de Keuken Kampioen Divisie vrijdag vertegenwoordigde tijdens een videocall met de KNVB en alle profclubs.
Volendam won eerder dit seizoen een periodetitel, net als NAC. Normaal gesproken had de club in de play-offs voor promotie mogen strijden. Onder meer tegen de nummer 16 van de eredivisie, die in de laatste stand werd bekleed door Fortuna Sittard.
"Daarom heb ik ook voorgesteld om te loten", zei Molenaar. "Volendam, NAC en Fortuna in een pot en kijken wat er gebeurt. Maar dat idee is over nu Cambuur en De Graafschap ook niet promoveren. Dan houdt het voor ons ook op."
Bekerfinale
"Voor ons is het een beetje zuur", zei Molenaar. "Maar wat denk je van FC Utrecht? Die zouden een bekerfinale spelen en stonden maar drie punten achter op Willem II, terwijl ze ook nog eens een wedstrijd minder hadden gespeeld. Ik denk dat Utrecht misschien nog wel een robbertje gaat vechten. Zij zouden toch op een of andere manier ergens van moeten gaan profiteren."
Als het aan de KNVB ligt, dan verdelen de Europese deelnemers een deel van de premies over de rest van de clubs in het betaalde voetbal. "Maar geen van die clubs heeft gereageerd op dat verzoek", zei Molenaar. "Misschien komt dat nog."
NAC Breda, eveneens winnaar van een periodetitel, laat in een eerste reactie weten dat het teleurgesteld is dat een reële kans op promotie is verdwenen. "De KNVB heeft de lastige taak gehad dit besluit te nemen", meldt de club. "Er is geen scenario denkbaar waarbij niemand geraakt wordt. Ondanks dat zal NAC zich beraden op de nadelige gevolgen van dit besluit en de verhaalmogelijkheden. Zo strijdvaardig als NAC is zal zij opkomen voor haar rechten."
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in Argentinië worden komend weekeinde na tien minuten even stilgelegd als eerbetoon aan Lionel Messi. De vedette maakte onlangs bekend dat hij stopt als international. Hij voetbalde altijd met rugnummer 10 voor zijn nationale ploeg.
2 uur geledenOSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.
11 uur geledenALKMAAR/TILBURG (ANP) - AZ heeft Maxim Dekker verkocht aan Willem II. De 22-jarige centrale verdediger verlaat de club uit Alkmaar na negen jaar en tekent in Tilburg een contract tot medio 2029.
11 uur geledenWATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.
23 uur geleden