Volendam berust in de beslissing: het is klaar zo
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam berust in de beslissing van de KNVB dat de club niet naar de eredivisie promoveert. "Het is goed zo", zei advocaat Keje Molenaar die de club uit de Keuken Kampioen Divisie vrijdag vertegenwoordigde tijdens een videocall met de KNVB en alle profclubs.
Volendam won eerder dit seizoen een periodetitel, net als NAC. Normaal gesproken had de club in de play-offs voor promotie mogen strijden. Onder meer tegen de nummer 16 van de eredivisie, die in de laatste stand werd bekleed door Fortuna Sittard.
"Daarom heb ik ook voorgesteld om te loten", zei Molenaar. "Volendam, NAC en Fortuna in een pot en kijken wat er gebeurt. Maar dat idee is over nu Cambuur en De Graafschap ook niet promoveren. Dan houdt het voor ons ook op."
Bekerfinale
"Voor ons is het een beetje zuur", zei Molenaar. "Maar wat denk je van FC Utrecht? Die zouden een bekerfinale spelen en stonden maar drie punten achter op Willem II, terwijl ze ook nog eens een wedstrijd minder hadden gespeeld. Ik denk dat Utrecht misschien nog wel een robbertje gaat vechten. Zij zouden toch op een of andere manier ergens van moeten gaan profiteren."
Als het aan de KNVB ligt, dan verdelen de Europese deelnemers een deel van de premies over de rest van de clubs in het betaalde voetbal. "Maar geen van die clubs heeft gereageerd op dat verzoek", zei Molenaar. "Misschien komt dat nog."
NAC Breda, eveneens winnaar van een periodetitel, laat in een eerste reactie weten dat het teleurgesteld is dat een reële kans op promotie is verdwenen. "De KNVB heeft de lastige taak gehad dit besluit te nemen", meldt de club. "Er is geen scenario denkbaar waarbij niemand geraakt wordt. Ondanks dat zal NAC zich beraden op de nadelige gevolgen van dit besluit en de verhaalmogelijkheden. Zo strijdvaardig als NAC is zal zij opkomen voor haar rechten."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat gaat door als hoofdtrainer van het nationale elftal van Curaçao. De Curaçaose voetbalbond FFK heeft woensdag bekendgemaakt dat hij aanblijft tot en met 31 juli 2027.
1 uur geledenELDA (ANP/RTR) - De Argentijnse voetbalgrootheid Lionel Messi wordt mogelijk eigenaar van een tweede Spaanse club, Eldense. Hij is dicht bij een akkoord om alle aandelen over te nemen van een Colombiaanse investeringsgroep, die nu een meerderheidsbelang heeft in Eldense. Die club komt uit in de Segunda División, het tweede niveau.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Marc Overmars stopt per direct als technisch directeur bij de Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC. De oud-international van Oranje en voormalige directeur voetbalzaken van Ajax kampt met gezondheidsproblemen. Dat laat hij weten in een brief op de website van de club.
6 uur geledenLILLE (ANP) - Ayase Ueda en Troy Parrott, vorig jaar nog de spitsen van Feyenoord en AZ, hebben in de Champions League gescoord in een duel tussen hun nieuwe clubs LOSC Lille en Real Betis. Parrott won met Real Betis met 3-2 in Lille.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft op de eerste speeldag van de Champions League gewonnen van Internazionale. In het Bernabéu werd het 2-1 voor de Madrilenen. Denzel Dumfries stond bij Real in de basis tegen zijn oude club.
18 uur geledenDAMMAM (ANP) - Tijjani Reijnders had dinsdagavond een belangrijk aandeel in een overwinning van zijn nieuwe club Al Qadsiah in de competitie van Saudi-Arabië. De Oranje-international scoorde twee keer in de thuiswedstrijd die met 3-2 gewonnen werd van Al-Ahli.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.
19 uur geleden