Volendam berust in de beslissing: het is klaar zo
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam berust in de beslissing van de KNVB dat de club niet naar de eredivisie promoveert. "Het is goed zo", zei advocaat Keje Molenaar die de club uit de Keuken Kampioen Divisie vrijdag vertegenwoordigde tijdens een videocall met de KNVB en alle profclubs.
Volendam won eerder dit seizoen een periodetitel, net als NAC. Normaal gesproken had de club in de play-offs voor promotie mogen strijden. Onder meer tegen de nummer 16 van de eredivisie, die in de laatste stand werd bekleed door Fortuna Sittard.
"Daarom heb ik ook voorgesteld om te loten", zei Molenaar. "Volendam, NAC en Fortuna in een pot en kijken wat er gebeurt. Maar dat idee is over nu Cambuur en De Graafschap ook niet promoveren. Dan houdt het voor ons ook op."
Bekerfinale
"Voor ons is het een beetje zuur", zei Molenaar. "Maar wat denk je van FC Utrecht? Die zouden een bekerfinale spelen en stonden maar drie punten achter op Willem II, terwijl ze ook nog eens een wedstrijd minder hadden gespeeld. Ik denk dat Utrecht misschien nog wel een robbertje gaat vechten. Zij zouden toch op een of andere manier ergens van moeten gaan profiteren."
Als het aan de KNVB ligt, dan verdelen de Europese deelnemers een deel van de premies over de rest van de clubs in het betaalde voetbal. "Maar geen van die clubs heeft gereageerd op dat verzoek", zei Molenaar. "Misschien komt dat nog."
NAC Breda, eveneens winnaar van een periodetitel, laat in een eerste reactie weten dat het teleurgesteld is dat een reële kans op promotie is verdwenen. "De KNVB heeft de lastige taak gehad dit besluit te nemen", meldt de club. "Er is geen scenario denkbaar waarbij niemand geraakt wordt. Ondanks dat zal NAC zich beraden op de nadelige gevolgen van dit besluit en de verhaalmogelijkheden. Zo strijdvaardig als NAC is zal zij opkomen voor haar rechten."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
17 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.
18 uur geleden