Volendam behaalt tegen RKC tweede zege op rij en passeert Emmen
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de strijd tegen degradatie opnieuw een kostbare overwinning behaald. Zes dagen na de zege bij concurrent SC Cambuur (0-3), versloeg het elftal van trainer Wim Jonk dit keer RKC Waalwijk in de slotfase met 2-1. Volendam heeft nu 12 punten en deed de voorlaatste plaats in de Eredivisie over aan FC Emmen, dat zondag tegen hekkensluiter Cambuur speelt.
De zege was over de gehele wedstrijd gezien verdiend. Voor rust raakte de Italiaanse aanvaller Gaetano Oristanio de lat. Volendam mocht niet klagen dat scheidsrechter Bas Nijhuis na een half uur spelen slechts geel gaf aan middenvelder Derry Murkin, die een onbesuisde overtreding maakte op verdediger Julian Lelieveld.
RKC kwam in de 63e minuut op voorsprong via Mats Seuntjens, die de bal via een speler van Volendam voor zijn voeten kreeg en laag en doeltreffend uithaalde: 0-1. Voor de onlangs van Fortuna Sittard overgekomen aanvaller betekende het zijn eerste treffer voor zijn nieuwe werkgever.
Volendam antwoordde al snel. Na een vrije trap van oud-Ajacied Carel Eiting, kopte Xavier Mbuyamba in de 69e minuut de gelijkmaker binnen. Oristanio stelde in de 81e minuut de Franse middenvelder Florent da Silva in staat de 2-1 te maken.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
5 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
9 uur geleden