
Volendam behaalt tegen RKC tweede zege op rij en passeert Emmen
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de strijd tegen degradatie opnieuw een kostbare overwinning behaald. Zes dagen na de zege bij concurrent SC Cambuur (0-3), versloeg het elftal van trainer Wim Jonk dit keer RKC Waalwijk in de slotfase met 2-1. Volendam heeft nu 12 punten en deed de voorlaatste plaats in de Eredivisie over aan FC Emmen, dat zondag tegen hekkensluiter Cambuur speelt.
De zege was over de gehele wedstrijd gezien verdiend. Voor rust raakte de Italiaanse aanvaller Gaetano Oristanio de lat. Volendam mocht niet klagen dat scheidsrechter Bas Nijhuis na een half uur spelen slechts geel gaf aan middenvelder Derry Murkin, die een onbesuisde overtreding maakte op verdediger Julian Lelieveld.
RKC kwam in de 63e minuut op voorsprong via Mats Seuntjens, die de bal via een speler van Volendam voor zijn voeten kreeg en laag en doeltreffend uithaalde: 0-1. Voor de onlangs van Fortuna Sittard overgekomen aanvaller betekende het zijn eerste treffer voor zijn nieuwe werkgever.
Volendam antwoordde al snel. Na een vrije trap van oud-Ajacied Carel Eiting, kopte Xavier Mbuyamba in de 69e minuut de gelijkmaker binnen. Oristanio stelde in de 81e minuut de Franse middenvelder Florent da Silva in staat de 2-1 te maken.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Luuk de Jong is zaterdag bij zijn afscheid van PSV op meerdere manieren onderscheiden. De 35-jarige oud-aanvoerder, die nu voor FC Porto speelt, kreeg voor aanvang van het thuisduel met Go Ahead Eagles op de middenstip een bronzen aanvoerdersband van algemeen directeur Marcel Brands uitgereikt.
49 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer John van den Brom heeft met FC Twente voor het eerst puntenverlies geleden. De in september aangestelde coach zag zijn ploeg in de uitwedstrijd bij NEC laat een nederlaag voorkomen: 3-3.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft puntenverlies in de thuiswedstrijd tegen Girona ternauwernood voorkomen. Verdediger Ronald Araújo maakte in de 93e minuut, op aangeven van aanvoerder Frenkie de Jong, het winnende doelpunt: 2-1. Real Madrid kan de koppositie van Barcelona zondag, bij winst op Getafe, weer overnemen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft Manchester City opnieuw aan een overwinning geholpen. De Noorse spits maakte tijdens de 2-0-zege op Everton beide doelpunten. Het was voor Haaland de elfde wedstrijd op rij, voor club en land, waarin hij minimaal een keer trefzeker was.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ivan Perisic keert zaterdag terug in het basiselftal van PSV. De Kroaat vormt tegen Go Ahead Eagles samen met Guus Til en Dennis Man de voorhoede.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - WOLFSBURG (ANP) - Trainer Paul Simonis heeft met VfL Wolfsburg de vierde nederlaag op rij geleden in de Bundesliga. VfB Stuttgart was te sterk: 0-3. Wolfsburg blijft door het verlies op de vijftiende plaats staan met na zeven speelronden 5 punten.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd in de Eredivisie tussen NEC en FC Twente is zaterdag met een kwartier uitgesteld in verband met files rondom het stadion in Nijmegen. Dat meldt NEC op X. Het duel begint nu om 16.45 uur.
3 uur geleden