Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vol en onrustig in Ter Apel, situatie vooralsnog 'onder controle'

Vol en onrustig in Ter Apel, situatie vooralsnog 'onder controle'

TER APEL (ANP) - Het is donderdagmiddag "heel vol" bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zo laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Net als een dag eerder ontstonden er opstootjes onder asielzoekers. Vanwege de drukte is de toegangscontrole naar de poort verplaatst en worden mensen daar een voor een naar binnen gelaten.

Normaliter vindt de toegangscontrole plaats bij een slagboom, maar omdat mensen daar omheen kunnen lopen en om de situatie beheersbaar te houden, is de controle verplaatst naar de afgesloten poort. Ondanks de drukte verwacht de woordvoerder dat de situatie onder controle blijft, ook richting de avond en nacht. "Er zijn voldoende bussen ingehuurd om mensen te verplaatsen naar crisis-noodopvanglocaties in Maastricht, Den Haag en Groningen." Die locaties hebben plek voor zo'n 150 mensen.

Ondertussen roeit het COA "met de riemen die we hebben", aldus de woordvoerder. Niet alleen de asielzoekers hebben last van de drukte, ook de medewerkers in Ter Apel die al lange tijd onder grote druk werken. "We hopen dat het nationale crisisteam snel oplossingen gaat bieden."

Meer uit Binnenland

Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

19 minuten geleden
Eerste stembureau in Gorinchem open voor herstemming

GORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.

1 uur geleden
Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

11 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

13 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

13 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

15 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

16 uur geleden