Vol en onrustig in Ter Apel, situatie vooralsnog 'onder controle'
TER APEL (ANP) - Het is donderdagmiddag "heel vol" bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zo laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Net als een dag eerder ontstonden er opstootjes onder asielzoekers. Vanwege de drukte is de toegangscontrole naar de poort verplaatst en worden mensen daar een voor een naar binnen gelaten.
Normaliter vindt de toegangscontrole plaats bij een slagboom, maar omdat mensen daar omheen kunnen lopen en om de situatie beheersbaar te houden, is de controle verplaatst naar de afgesloten poort. Ondanks de drukte verwacht de woordvoerder dat de situatie onder controle blijft, ook richting de avond en nacht. "Er zijn voldoende bussen ingehuurd om mensen te verplaatsen naar crisis-noodopvanglocaties in Maastricht, Den Haag en Groningen." Die locaties hebben plek voor zo'n 150 mensen.
Ondertussen roeit het COA "met de riemen die we hebben", aldus de woordvoerder. Niet alleen de asielzoekers hebben last van de drukte, ook de medewerkers in Ter Apel die al lange tijd onder grote druk werken. "We hopen dat het nationale crisisteam snel oplossingen gaat bieden."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
8 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
12 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
13 uur geleden