Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Voice of Golf' Peter Alliss op 89-jarige leeftijd overleden

'Voice of Golf' Peter Alliss op 89-jarige leeftijd overleden

LONDEN (ANP) - De bekende golfcommentator Peter Alliss is op 89-jarige leeftijd overleden. De Brit won zelf als golfer 31 toernooien, waaronder vijf keer het Britse PGA Championship en werd later door zijn commentaar bekend als de 'Voice of Golf'. Hij stierf zaterdagavond thuis, meldde de organisatie van de Europese Tour.

Alliss, wiens vader Percy een prominente golfer was, werd zelf golfprofessional op 16-jarige leeftijd. Hij vertegenwoordigde Groot-Brittannië acht keer op de Ryder Cup. Alliss werd de eerste golfer die net als zijn vader uitkwam op dat prestigieuze evenement. Hij won de Ryder Cup alleen in 1957.

Na zijn actieve carrière werd Alliss commentator voor onder meer de BBC, ESPN en ABC en kreeg daarom later de eretitel 'stem van het golf'. Hij deed vorige maand vanuit huis nog voor de BBC verslag van de Masters.

"We zijn diep bedroefd om te horen dat Peter Alliss, een van de groten van het golf, is overleden", zegt Keith Pelley, directeur van de Europese Tour. "Peter heeft een onuitwisbare stempel gedrukt op alles wat hij deed in onze sport, in het bijzonder als speler en als commentator, en hij laat een bijzondere nalatenschap achter."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

6 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

11 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

12 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden