'Voice of Golf' Peter Alliss op 89-jarige leeftijd overleden
LONDEN (ANP) - De bekende golfcommentator Peter Alliss is op 89-jarige leeftijd overleden. De Brit won zelf als golfer 31 toernooien, waaronder vijf keer het Britse PGA Championship en werd later door zijn commentaar bekend als de 'Voice of Golf'. Hij stierf zaterdagavond thuis, meldde de organisatie van de Europese Tour.
Alliss, wiens vader Percy een prominente golfer was, werd zelf golfprofessional op 16-jarige leeftijd. Hij vertegenwoordigde Groot-Brittannië acht keer op de Ryder Cup. Alliss werd de eerste golfer die net als zijn vader uitkwam op dat prestigieuze evenement. Hij won de Ryder Cup alleen in 1957.
Na zijn actieve carrière werd Alliss commentator voor onder meer de BBC, ESPN en ABC en kreeg daarom later de eretitel 'stem van het golf'. Hij deed vorige maand vanuit huis nog voor de BBC verslag van de Masters.
"We zijn diep bedroefd om te horen dat Peter Alliss, een van de groten van het golf, is overleden", zegt Keith Pelley, directeur van de Europese Tour. "Peter heeft een onuitwisbare stempel gedrukt op alles wat hij deed in onze sport, in het bijzonder als speler en als commentator, en hij laat een bijzondere nalatenschap achter."
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
4 minuten geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
2 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
10 uur geleden