Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Voice of Golf' Peter Alliss op 89-jarige leeftijd overleden

'Voice of Golf' Peter Alliss op 89-jarige leeftijd overleden

LONDEN (ANP) - De bekende golfcommentator Peter Alliss is op 89-jarige leeftijd overleden. De Brit won zelf als golfer 31 toernooien, waaronder vijf keer het Britse PGA Championship en werd later door zijn commentaar bekend als de 'Voice of Golf'. Hij stierf zaterdagavond thuis, meldde de organisatie van de Europese Tour.

Alliss, wiens vader Percy een prominente golfer was, werd zelf golfprofessional op 16-jarige leeftijd. Hij vertegenwoordigde Groot-Brittannië acht keer op de Ryder Cup. Alliss werd de eerste golfer die net als zijn vader uitkwam op dat prestigieuze evenement. Hij won de Ryder Cup alleen in 1957.

Na zijn actieve carrière werd Alliss commentator voor onder meer de BBC, ESPN en ABC en kreeg daarom later de eretitel 'stem van het golf'. Hij deed vorige maand vanuit huis nog voor de BBC verslag van de Masters.

"We zijn diep bedroefd om te horen dat Peter Alliss, een van de groten van het golf, is overleden", zegt Keith Pelley, directeur van de Europese Tour. "Peter heeft een onuitwisbare stempel gedrukt op alles wat hij deed in onze sport, in het bijzonder als speler en als commentator, en hij laat een bijzondere nalatenschap achter."

Meer uit Sport

Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

14 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

14 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

16 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

18 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

21 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

22 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

23 uur geleden