Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vogelveren aangetroffen in motoren toestel Jeju Air na vliegramp

Vogelveren aangetroffen in motoren toestel Jeju Air na vliegramp

SEOUL (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben bloed en veren van vogels aangetroffen in beide motoren van het vliegtuig van Jeju Air dat vorige maand crashte in Zuid-Korea, met 179 doden tot gevolg. Dat staat in een tussentijds onderzoeksverslag over de dodelijkste vliegramp op Zuid-Koreaans grondgebied.

De Boeing 737-800 vloog eind december van Thailand naar het Zuid-Koreaanse Muan. Het toestel maakte daar een buiklanding en raakte een muur. Daarna vond een explosie plaats. Slechts twee mensen aan boord overleefden de crash.

Zuid-Koreaanse en Amerikaanse onderzoekers doen nog onderzoek naar de oorzaak van de ramp. Ze bekijken onder meer de vliegtuigmotoren. In het rapport staat dat op camerabeelden is vastgelegd dat een groep vogels in de buurt van het toestel kwam. Uit DNA-onderzoek komt nu naar voren dat veren en bloed van trekvogels in de motoren zaten. Het zou gaan om resten van de Siberische taling.

Ook bevestigden de onderzoekers dat de zwarte dozen, de flightdatarecorder en de cockpitvoicerecorder, van het vliegtuig enkele minuten voor de ramp uitvielen. Onduidelijk is nog waarom dat gebeurde.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

1 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

1 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

2 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

5 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

6 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

8 uur geleden