Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vogeltje Twitter maakt plaats voor X op website

Vogeltje Twitter maakt plaats voor X op website

SAN FRANCISCO (ANP/AFP/RTR) - De naamswijziging van Twitter naar X heeft nu ook de site van de berichtendienst bereikt. Het bekende logo met het blauwe vogeltje is daar verdwenen en in de plaats ervan is een X te zien. Eigenaar Elon Musk praat al langer over een 'alles-app' met de naam X waar Twitter onderdeel van uit moet gaan maken. Klanten kunnen daar bijvoorbeeld bankieren en winkelen, maar ook berichten naar elkaar sturen.

Met de wijziging komt een einde aan meer dan tien jaar waarin Twitter een vogel als logo had. De naam van het in 2006 opgerichte bedrijf verwijst naar het geluid van zingende vogels. Het originele Twitter-logo werd in 2012 ontworpen door drie mensen. Een van hen, Martin Grasser, tweette dat het logo "ontworpen was om simpel, evenwichtig en leesbaar te zijn, ook als het zeer klein is". Hij vergeleek het logo in die zin met een kleine 'e'.

Een bericht op Twitter wordt al jaren een tweet genoemd. Die naam werd verzonnen bij de ontwikkeling van Twitterrific, een app voor Twitter. In eerste instantie kozen de ontwikkelaars voor 'twit', maar dat werd begin 2007 al tweet en die naam sloeg ook buiten die app aan. Musk schreef dit weekend in een tweet dat een nieuw bericht nu een 'X' gaat heten.

Website

De website twitter.com werkt nog wel steeds. Maar ook X.com verwijst nu naar de berichtendienst.

Op Twitter is het hashtag #goodbyetwitter populair. Gebruikers hebben kritiek op het nieuwe logo.

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

3 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

3 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

3 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

5 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

6 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

7 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

8 uur geleden