Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vogelgriepvirus is nieuwe variant, ook bij eenden en ganzen gezien

Vogelgriepvirus is nieuwe variant, ook bij eenden en ganzen gezien

WAGENINGEN (ANP) - Het vogelgriepvirus dat medio deze maand werd aangetroffen op een leghennenbedrijf in het Utrechtse Renswoude is een nieuwe variant, zegt Wageningen Bioveterinary Research (WBVR). Het is echter verwant aan het H5N1-virus dat sinds 2021 vele uitbraken heeft veroorzaakt onder pluimvee. Het is alleen nu nog niet bekend hoe ziekmakend of besmettelijk de nieuwe virusvariant voor pluimvee is.

"Het is eigenlijk een oude bekende in een nieuw jasje en dit kan de voorbode zijn van iets ergers", licht onderzoekster Nancy Beerens toe. Sinds november wordt verder een toename in sterfte van eenden en ganzen gezien, meldt haar organisatie. "Genetische analyses van WBVR laten zien dat de gevonden dode wilde vogels ook besmet zijn met de nieuwe HPAI H5N1 virusvariant."

De wilde vogels kunnen de variant verder rondbrengen. Extra gevaar kan worden veroorzaakt door vogels die hier komen overwinteren. Die scharrelen volgens Beerens juist graag bij boerderijen rond.

Het ministerie van Landbouw heeft al een nieuwe ophokplicht afgekondigd.

Meer uit Binnenland

DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

14 minuten geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

1 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

1 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

2 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

2 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

3 uur geleden
Incident binnen muren gevangenis Vught, veel politie ingezet

VUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.

3 uur geleden