Vogelgriep vastgesteld in Woltersum, ruim 50.000 kippen geruimd
WOLTERSUM (ANP) - Bij een leghennenbedrijf in Woltersum (Groningen) is vogelgriep vastgesteld, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Ongeveer 53.000 kippen worden geruimd.
In een zone van 3 kilometer rondom het bedrijf ligt één ander pluimveebedrijf. Dat bedrijf zal worden bemonsterd op vogelgriep. In een zone van 10 kilometer rondom het besmette bedrijf liggen dertien bedrijven. Voor hen geldt per direct een vervoersverbod.
Volgens het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit lijkt het erop dat vogelgriep een structureel probleem is geworden. De ziekte komt gedurende het hele jaar voor in Nederland, waarmee het een "permanente bedreiging vormt voor de pluimveehouderij". Voor oplossingen voor de langere termijn worden daarom gesprekken gevoerd met de sector.
Dierenrechtenorganisaties stuurden vorige week nog een brandbrief naar de vaste commissie Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. De organisaties hekelen de "foute aanpak" van de overheid. Ze vinden het onterecht dat er de afgelopen vier maanden ruim 1,4 miljoen kippen, kuikens, eenden en kalkoenen zijn vergast en vernietigd en willen dat er op korte termijn wordt overgegaan op vaccineren tegen vogelgriep bij de dieren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kappers krijgen handvatten van de overheid om signalen van onveilige relaties beter te herkennen. Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld, stelt dat kappers een belangrijke rol kunnen spelen in "het doorbreken van het zwijgen".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.
11 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
12 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
15 uur geleden