Vogelgriep blijft Barneveld teisteren
DEN HAAG (ANP) - Opnieuw is de gemeente Barneveld door vogelgriep getroffen. In het gebied is de afgelopen week het virus al op acht bedrijven gevonden. Ditmaal gaat het om een bedrijf met 17.000 legkippen, meldt het ministerie van Landbouw zondagavond. De dieren zijn gedood.
Nog eens drie ondernemingen die minder dan een kilometer van het getroffen bedrijf liggen, worden uit voorzorg geruimd. In een ring van 10 kilometer liggen nog 230 pluimveebedrijven. Die worden scherp in de gaten gehouden.
De laatst getroffen kippenboerderij ligt binnen een straal van 1 kilometer van een bedrijf in Terschuur waar eerder dit weekend al vogelgriep is vastgesteld. Daar zijn de ongeveer 28.600 dieren geruimd.
Al maanden is er vogelgriep in ons land. Sinds oktober vorig jaar geldt daarom een ophokplicht voor vogels bij commerciële pluimveehouders. Veel landen in Europa hebben te maken met vogelgriep.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Bij de VPRO verdwijnen door bezuinigingen 58 banen. De reorganisatie treft zowel de media- en productiekant als ondersteunende afdelingen. Tegelijkertijd ontstaan veertien nieuwe arbeidsplaatsen. Medewerkers zijn maandag geïnformeerd.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Geld was een belangrijke reden voor sommige ziekenhuizen om geen ic-patiënten over te nemen van andere ziekenhuizen tijdens de tweede coronagolf, zei Diederik Gommers. De arts van het Rotterdamse Erasmus MC zei tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie over het virus dat de samenwerking tussen ziekenhuizen na de eerste golf minder goed werd.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig OMT-lid Diederik Gommers zei dat hij ruzie had met toenmalig premier Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge over het meenemen van iemands leeftijd in het geval er keuzes moesten worden gemaakt over wie op de intensive care kon worden opgenomen. "Ik heb gezegd dat zij daar niet over gingen."
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 91 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel de nacht elders doorgebracht. Het Rode Kruis laat maandagochtend weten dat zij in een sporthal in het Drentse dorp de Wijk sliepen. Er is geen gebruik gemaakt van het congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Volgens MiGreat bleven twintig mensen achter op het voorterrein in Ter Apel.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Naast de rust waren ook de drinkpauzes populair om te scrollen op de telefoon tijdens de eerste WK-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Japan zondagavond. Dat meldt VodafoneZiggo op basis van internetgebruik onder klanten tijdens de wedstrijd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het is erg druk op de website van de NS in verband met een nieuw abonnement dat mensen kunnen afsluiten, bevestigt NS aan het ANP. De kortingspas houdt in dat mensen voor 49 euro per maand onbeperkt kunnen reizen in de daluren. Het kabinet werkte het voorstel uit op verzoek van onder meer GroenLinks-PvdA vanwege de gestegen energieprijzen door de Iranoorlog.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne moet zo snel mogelijk in de Europese Unie worden opgenomen nadat er een eind is gekomen aan de strijd met Rusland. Volgens een belangrijke buitenlandadviseur van het kabinet moet het toetredingsverdrag "uiterlijk" een jaar na het ingaan van een bestand al klaar zijn.
11 uur geleden