Voetgangers nemen Champs-Elysees over op autovrije dag in Parijs
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vele duizenden Parijzenaars slenterden zondag over de Champs-Elysées, nu de jaarlijkse autovrije dag het meeste verkeer uit de doorgaans drukke straten van de Franse hoofdstad heeft geweerd. Zo konden voetgangers op de beroemdste avenue van Parijs de onlangs door de kunstenaar Christo in zilver-blauwe stof ingepakte Arc de Triomphe van nabij bewonderen, ongehinderd door toeterende auto's.
Ook andere wegen in de hoofdstad waren zondag gevuld met wandelaars en fietsers, hoewel bussen, taxi's en inwoners die auto's nodig hebben voor essentiële verplaatsingen nog steeds enkele straten konden gebruiken.
Parijs hield in 2015 zijn eerste autoloze dag, hoewel destijds slechts in een enkele zone. In 2017 werd het initiatief uitgebreid naar andere wijken binnen de stadsgrenzen. Voor de burgemeester van Parijs, Anne Hidalgo, past het jaarlijkse evenement in haar beleid om autogebruik in de stad terug te brengen en luchtvervuiling te verminderen.
De progressieve burgemeester, kandidaat namens de Socialistische Partij voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar, heeft ook de snelheidslimiet in de meeste straten van de stad verlaagd van 50 tot 30 kilometer per uur. Ook heeft Hidalgo enkele drukke wegen langs de rivier de Seine autovrij gemaakt en in grote delen van de stad fietspaden aangelegd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Zo'n 19.900 huishoudens en 850 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De storing ontstond zaterdagochtend vroeg door een brand die vermoedelijk is aangestoken door links-extremisten. Tienduizenden mensen hebben daar dagenlang last van gehad, ook omdat het koud is in de Duitse hoofdstad.
8 minuten geledenTURNHOUT (ANP/BELGA) - In België is een 47-jarige vrouw veroordeeld tot zeven jaar cel voor het ernstig mishandelen en van vrijheid beroven van haar man. De man werd onder meer opgesloten in een hondenhok bij de woning in Grobbendonk (provincie Antwerpen). Afgelopen maart ontsnapte de man vanuit het hondenhok naar de buren om hulp te vragen.
12 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk bespreekt met bondgenoten wat er moet gebeuren als de Verenigde Staten inderdaad Groenland overnemen, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Hij spreekt er naar eigen zeggen later woensdag over met zijn ambtgenoten uit Duitsland en Polen.
56 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.
8 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".
10 uur geleden