Voetgangers nemen Champs-Elysees over op autovrije dag in Parijs
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vele duizenden Parijzenaars slenterden zondag over de Champs-Elysées, nu de jaarlijkse autovrije dag het meeste verkeer uit de doorgaans drukke straten van de Franse hoofdstad heeft geweerd. Zo konden voetgangers op de beroemdste avenue van Parijs de onlangs door de kunstenaar Christo in zilver-blauwe stof ingepakte Arc de Triomphe van nabij bewonderen, ongehinderd door toeterende auto's.
Ook andere wegen in de hoofdstad waren zondag gevuld met wandelaars en fietsers, hoewel bussen, taxi's en inwoners die auto's nodig hebben voor essentiële verplaatsingen nog steeds enkele straten konden gebruiken.
Parijs hield in 2015 zijn eerste autoloze dag, hoewel destijds slechts in een enkele zone. In 2017 werd het initiatief uitgebreid naar andere wijken binnen de stadsgrenzen. Voor de burgemeester van Parijs, Anne Hidalgo, past het jaarlijkse evenement in haar beleid om autogebruik in de stad terug te brengen en luchtvervuiling te verminderen.
De progressieve burgemeester, kandidaat namens de Socialistische Partij voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar, heeft ook de snelheidslimiet in de meeste straten van de stad verlaagd van 50 tot 30 kilometer per uur. Ook heeft Hidalgo enkele drukke wegen langs de rivier de Seine autovrij gemaakt en in grote delen van de stad fietspaden aangelegd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich positief uitgesproken over de eerste stap die in de Amerikaanse Senaat is genomen om uit de politieke impasse te komen. Daar werd zondag in een eerste procedurele stemming voor een wetsvoorstel gestemd dat voorziet in de financiering van overheidsdiensten tot in ieder geval eind januari.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine kiezen er bewust voor om hun drie kinderen nog geen mobiele telefoon te geven. Dat vertelde de troonopvolger in een interview in Brazilië, meldt de BBC. "Ik denk dat kinderen online te veel toegang hebben tot dingen die ze niet hoeven te zien", zei William.
33 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger houdt volgende week zijn eerste internationale conferentie waar lessen uit de strijd in de Gazastrook worden gepresenteerd. Vertegenwoordigers van ongeveer twintig krijgsmachten van over de hele wereld, onder wie vertegenwoordigers van Arabische landen, nemen deel aan de bijeenkomst, meldt een militair correspondent van de Israëlische omroep Kan.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voor het eerst is een Syrische president ontvangen in het Witte Huis in Washington. Het was Ahmed al-Sharaa, voormalig leider van een radicaal-islamitische rebellenbeweging met banden met al-Qaeda.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Rusland blokkeert simkaarten de eerste 24 uur nadat de kaarten het land zijn binnengekomen, uit voorzorg tegen droneaanvallen. Dat meldt het Russische RBC News, dat zich baseert op het ministerie van Digitale Zaken. Volgens het ministerie gaat het om een "afkoelperiode". Verschillende Russische telecomproviders hebben hun klanten maandag per sms over de maatregel geïnformeerd, aldus RBC.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De eigenaar van het voertuig dat explodeerde in de binnenstad van New Delhi is gearresteerd. Dat meldt de Indiase tv-zender NDTV. Bij die explosie kwamen meerdere mensen om het leven en raakten zeker twintig mensen gewond. Meerdere voertuigen in de omgeving vlogen in brand.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep westerse landen veroordeelt in een gezamenlijke verklaring het geweld van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) in de Soedanese stad el-Fasher en andere regio's. Mogelijk maakt de groep zich schuldig aan oorlogsmisdaden, vrezen de ondertekenaars. Aukje de Vries, staatssecretaris voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, heeft de verklaring namens Nederland ondertekend.
3 uur geleden