Voetbalwereld reageert op overlijden van Beenhakker
ROTTERDAM (ANP) - Don Leo, rust zacht. Zo reageert Feyenoord op het overlijden van de Rotterdamse trainer die de club in 1999 kampioen maakte. Beenhakker bewaarde dierbare herinneringen aan die landstitel. Hij vond die mooier dan zijn drie kampioenschappen met Real Madrid.
"Feyenoord, dat is uiteraard allemaal begonnen aan de hand van mijn vader", herhaalt de website van Feyenoord enkele oude citaten van Beenhakker. "Toen ik op het bordes stond, heb ik het er best moeilijk mee gehad dat die ouwe daar niet bij kon zijn. De Coolsingel mee mogen maken, dat was voor mij de ultieme droom. Zonder diskwalificatie van alle andere keren dat ik met een schaal in mijn handen heb mogen staan, was dit de allermooiste. Daar komt niks meer tussen."
Het overlijden van de 82-jarige Beenhakker leidt tot veel reacties op sociale media. "Rust zacht Leo", schrijft Vitesse waar Beenhakker ook trainer was. Beenhakker is de enige trainer die met Ajax (1980 en 1990) en Feyenoord (1999) kampioen in de Eredivisie werd, weet statistiekbureau Opta.
Reactie Nederlandse competities
Rust zacht Leo Beenhakker, meldt de Eredivisie. "De legendarische voetbaltrainer is helaas op 82-jarige leeftijd overleden." Ook de Keuken Kampioen Divisie staat stil bij de dood van Beenhakker. "Met groot verdriet en diepe verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van Leo Beenhakker. Hij was in onze divisie actief als trainer van SC Veendam en SC Cambuur. Wij wensen alle nabestaanden veel kracht en sterkte toe."
Ook Guillermo Ochoa staat stil bij de dood van zijn voormalige coach. De legendarische Mexicaanse doelman debuteerde op 18-jarige leeftijd onder Beenhakker bij Club América. "Vandaag is er iemand overleden die heel belangrijk voor mij was. Het doet pijn in mijn ziel", schrijft hij op X. "Dank u wel, meneer Leo Beenhakker, voor het vertrouwen dat u in mij stelde toen ik net begon. En voor de kans die u mij gaf om te debuteren en voor de steun die u mij gaf bij mijn eerste stappen als professional. Uw visie, uw ervaring en uw vertrouwen hebben invloed gehad op mijn carrière en mijn leven. Rust zacht, meneer. Ik zal met bewondering aan u terugdenken."
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de beker van het wereldkampioenschap voetbal uitreiken aan de winnaar van het toernooi. Dat heeft de voorzitter van de wereldvoetbalbond dinsdag bevestigd. Op 19 juli zal de winnaar van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gekroond worden in het New York New Jersey Stadium.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De moeder van de Franse bondscoach Didier Deschamps is overleden. Dat heeft de Franse voetbalbond dinsdagavond bekendgemaakt. Deschamps zal de uitvaart in Frankrijk bijwonen en mist daardoor de derde groepswedstrijd van Frankrijk tegen Noorwegen. Assistent-trainer Guy Stéphan neemt de taken van Deschamps waar tijdens zijn afwezigheid.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Portugal heeft zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal met 5-0 gewonnen van Oezbekistan. Een hoofdrol was weggelegd voor Cristiano Ronaldo met twee doelpunten. Nuno Mendes en Rafael Leão scoorden een keer en er was een eigen doelpunt van Oezbekistan.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Tijjani Reijnders ziet het Nederlands elftal groeien op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Het gevoel is goed na Zweden", doelt hij op de ruime winst (5-1) in het tweede duel van Oranje op de grootste mondiale eindronde met 48 deelnemers en 104 wedstrijden. "Er zijn voldoende dingen die beter kunnen. Daar praten we over en hebben we net op getraind."
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het grootste wereldkampioenschap ooit zorgt er ook voor dat spelers en oud-spelers uit de Eredivisie een grotere rol spelen. De 48 deelnemende landen selecteerden gezamenlijk 33 spelers uit de hoogste voetbalcompetitie uit Nederland en daarnaast vele internationals met een verleden bij clubs uit Nederland.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo (41) heeft als eerste voetballer ooit op zes verschillende wereldkampioenschappen gescoord. Dat deed de Portugees door dinsdag in de zesde minuut 1-0 te maken in het tweede groepsduel van zijn land met Oezbekistan op het WK in de VS, Canada en Mexico.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal mag langer in de VS verblijven rond de derde groepswedstrijd op het WK. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender NBC News op basis van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.
5 uur geleden