Voetbalwereld neemt afscheid van Rensenbrink
ZAANDAM (ANP) - Voormalig international Rob Rensenbrink is vrijdag in Zaandam gecremeerd. De linksbuiten die furore maakte bij de Belgische club Anderlecht en speelde in de WK-finales van 1974 en 1978, overleed een week geleden op 72-jarige leeftijd aan de gevolgen van een spierziekte.
Onder anderen zijn voormalige teamgenoten Johnny Rep en Jan Mulder waren aanwezig bij de uitvaart van Rensenbrink, die tijdens zijn rijke carrière de bijnaam Slangenmens kreeg vanwege zijn sierlijke dribbels en slaloms. Uit België waren onder anderen oud-ploeggenoten Jean Thissen en Gilbert Van Binst aanwezig.
Rensenbrink speelde tussen 1971 en 1980 voor Anderlecht, met twee landstitels, vier Belgische bekers en twee keer winst van de Europa Cup II als resultaten. In de WK-finale van 1978 in en tegen Argentinië schoot hij vlak voor tijd bij een stand van 1-1 tegen de paal.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
2 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
6 uur geleden