Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalwereld neemt afscheid van Rensenbrink

Voetbalwereld neemt afscheid van Rensenbrink

ZAANDAM (ANP) - Voormalig international Rob Rensenbrink is vrijdag in Zaandam gecremeerd. De linksbuiten die furore maakte bij de Belgische club Anderlecht en speelde in de WK-finales van 1974 en 1978, overleed een week geleden op 72-jarige leeftijd aan de gevolgen van een spierziekte.

Onder anderen zijn voormalige teamgenoten Johnny Rep en Jan Mulder waren aanwezig bij de uitvaart van Rensenbrink, die tijdens zijn rijke carrière de bijnaam Slangenmens kreeg vanwege zijn sierlijke dribbels en slaloms. Uit België waren onder anderen oud-ploeggenoten Jean Thissen en Gilbert Van Binst aanwezig.

Rensenbrink speelde tussen 1971 en 1980 voor Anderlecht, met twee landstitels, vier Belgische bekers en twee keer winst van de Europa Cup II als resultaten. In de WK-finale van 1978 in en tegen Argentinië schoot hij vlak voor tijd bij een stand van 1-1 tegen de paal.

Meer uit Voetbal

Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

54 minuten geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

1 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

13 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

15 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

15 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

1 dag geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden