Voetbalwereld neemt afscheid van overleden Neeskens
ZEIST (ANP) - Vrienden, kennissen en genodigden uit de voetbalwereld hebben op de KNVB Campus in Zeist stilgestaan bij het overlijden van Johan Neeskens. De oud-international overleed twee weken geleden op 73-jarige leeftijd. Neeskens was voor KNVB WorldCoaches in Algerije toen hij onwel werd. Medische hulp mocht niet baten.
Onder anderen Willem van Hanegem, Sjaak Swart en voormalig bondscoaches als Frank Rijkaard, Guus Hiddink en Bert van Marwijk waren aanwezig in Zeist, waar voor de ingang van de Campus de voetbalshirts hingen van de clubs waarvoor Neeskens heeft gevoetbald. Rijkaard was een van de sprekers naast Jan Mulder, KNVB-voorzitter Frank Paauw en de zoon en dochter van 'de Nees'. Ook was een delegatie uit Barcelona naar Zeist afgereisd, onder wie zijn voormalig ploeggenoot Juan Manuel Asensi namens de vereniging van oud-spelers van de Catalaanse club.
Zijn beste jaren als voetballer beleefde Neeskens in de jaren zeventig in dienst van Ajax en FC Barcelona. Met Oranje speelde hij de WK-finales van 1974 en 1978. In 1974 opende de middenvelder tegen gastland Duitsland al in de tweede minuut de score uit een strafschop. Oranje verloor met 2-1. Tegen Argentinië werd het in Buenos Aires 3-1 na verlenging. Neeskens, geliefd om zijn inzet, speelde 49 interlands voor Oranje. Hij was ook trainer, onder meer van NEC.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Virgil van Dijk roept zijn ploeggenoten van Liverpool op de tegenvallende prestaties van afgelopen seizoen recht te zetten.
27 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC vond het Noorse FK Bodø/Glimt nog beter dan verwacht. "Als je ze echt live ziet dan zijn ze nog veel beter. Ze kunnen goed verdedigen. Ze kunnen goed counteren. Ze durven te voetballen. Toch is het jammer dat we zo makkelijk goals weg hebben gegeven", zei Schreuder na afloop van de heenwedstrijd van NEC in de play-offs van de Champions League. De Nijmegenaren verloren in De Goffert met 3-1 van FK Bodø/Glimt. De return is dinsdag in Noorwegen.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in de heenwedstrijd in de play-offs van de Champions League kansloos verloren van FK Bodø/Glimt. Het elftal van trainer Dick Schreuder ging in een uitverkochte Goffert met 3-1 onderuit tegen de club uit Noorwegen. Sondre Brunstad Fet, Andreas Helmersen en Haitam Aleesami maakten de doelpunten voor de bezoekers. Clement Bischoff scoorde voor NEC. De return is dinsdag in Noorwegen.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste competitiewedstrijd van Paris Saint-Germain is geen thuis- maar een uitwedstrijd. De Franse League (LFP) heeft de wedstrijd omgezet vanwege de slechte staat van de grasmat van de landskampioen en Champions League-winnaar.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC begint met Dušan Tadić in de basis aan de play-offs in de Champions League tegen het Noorse FK Bodø/Glimt. Trainer Dick Schreuder hoopt dat het publiek in het uitverkochte stadion zijn team naar het hoogste niveau tilt.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - Verdediger Rodrigo Guth keert terug bij Fortuna Sittard. De 25-jarige Braziliaan tekende een contract voor één seizoen bij de club uit Limburg, die hij vorig jaar verruilde voor het Argentijnse Atlético Talleres.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voetbalster Camie Mol overgenomen van AZ. De 24-jarige verdedigster heeft een contract getekend voor twee seizoenen en keert daarmee terug naar de club waar ze in de jeugdopleiding speelde.
19 uur geleden