Voetbalwereld neemt afscheid van overleden Neeskens
ZEIST (ANP) - Vrienden, kennissen en genodigden uit de voetbalwereld hebben op de KNVB Campus in Zeist stilgestaan bij het overlijden van Johan Neeskens. De oud-international overleed twee weken geleden op 73-jarige leeftijd. Neeskens was voor KNVB WorldCoaches in Algerije toen hij onwel werd. Medische hulp mocht niet baten.
Onder anderen Willem van Hanegem, Sjaak Swart en voormalig bondscoaches als Frank Rijkaard, Guus Hiddink en Bert van Marwijk waren aanwezig in Zeist, waar voor de ingang van de Campus de voetbalshirts hingen van de clubs waarvoor Neeskens heeft gevoetbald. Rijkaard was een van de sprekers naast Jan Mulder, KNVB-voorzitter Frank Paauw en de zoon en dochter van 'de Nees'. Ook was een delegatie uit Barcelona naar Zeist afgereisd, onder wie zijn voormalig ploeggenoot Juan Manuel Asensi namens de vereniging van oud-spelers van de Catalaanse club.
Zijn beste jaren als voetballer beleefde Neeskens in de jaren zeventig in dienst van Ajax en FC Barcelona. Met Oranje speelde hij de WK-finales van 1974 en 1978. In 1974 opende de middenvelder tegen gastland Duitsland al in de tweede minuut de score uit een strafschop. Oranje verloor met 2-1. Tegen Argentiniƫ werd het in Buenos Aires 3-1 na verlenging. Neeskens, geliefd om zijn inzet, speelde 49 interlands voor Oranje. Hij was ook trainer, onder meer van NEC.
Meer uit Voetbal
GUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.
1 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden in de eerste knock-outronde. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt.
1 uur geledenTIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.
2 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal is in de zestiende finales van het wereldkampioenschap tegen Nederland beducht voor Brian Brobbey, die tot dusverre drie keer scoorde. "Ik ken hem nog van de Future Cup. Hij was toen ook al goed, had een groot lichaam en was sterk. We hebben een plan, maar dat is niet alleen op hem gericht", zei bondscoach Mohamed Ouahbi op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe.
3 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won in een teleurstellend duel in het Los Angeles Stadium met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko, die in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag tegen elkaar spelen.
5 uur geleden