Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalwereld neemt afscheid van overleden Neeskens

Voetbalwereld neemt afscheid van overleden Neeskens

ZEIST (ANP) - Vrienden, kennissen en genodigden uit de voetbalwereld hebben op de KNVB Campus in Zeist stilgestaan bij het overlijden van Johan Neeskens. De oud-international overleed twee weken geleden op 73-jarige leeftijd. Neeskens was voor KNVB WorldCoaches in Algerije toen hij onwel werd. Medische hulp mocht niet baten.

Onder anderen Willem van Hanegem, Sjaak Swart en voormalig bondscoaches als Frank Rijkaard, Guus Hiddink en Bert van Marwijk waren aanwezig in Zeist, waar voor de ingang van de Campus de voetbalshirts hingen van de clubs waarvoor Neeskens heeft gevoetbald. Rijkaard was een van de sprekers naast Jan Mulder, KNVB-voorzitter Frank Paauw en de zoon en dochter van 'de Nees'. Ook was een delegatie uit Barcelona naar Zeist afgereisd, onder wie zijn voormalig ploeggenoot Juan Manuel Asensi namens de vereniging van oud-spelers van de Catalaanse club.

Zijn beste jaren als voetballer beleefde Neeskens in de jaren zeventig in dienst van Ajax en FC Barcelona. Met Oranje speelde hij de WK-finales van 1974 en 1978. In 1974 opende de middenvelder tegen gastland Duitsland al in de tweede minuut de score uit een strafschop. Oranje verloor met 2-1. Tegen Argentinië werd het in Buenos Aires 3-1 na verlenging. Neeskens, geliefd om zijn inzet, speelde 49 interlands voor Oranje. Hij was ook trainer, onder meer van NEC.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

2 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

2 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

4 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

5 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

9 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

10 uur geleden