Voetbalwereld neemt afscheid van overleden Neeskens
ZEIST (ANP) - Vrienden, kennissen en genodigden uit de voetbalwereld hebben op de KNVB Campus in Zeist stilgestaan bij het overlijden van Johan Neeskens. De oud-international overleed twee weken geleden op 73-jarige leeftijd. Neeskens was voor KNVB WorldCoaches in Algerije toen hij onwel werd. Medische hulp mocht niet baten.
Onder anderen Willem van Hanegem, Sjaak Swart en voormalig bondscoaches als Frank Rijkaard, Guus Hiddink en Bert van Marwijk waren aanwezig in Zeist, waar voor de ingang van de Campus de voetbalshirts hingen van de clubs waarvoor Neeskens heeft gevoetbald. Rijkaard was een van de sprekers naast Jan Mulder, KNVB-voorzitter Frank Paauw en de zoon en dochter van 'de Nees'. Ook was een delegatie uit Barcelona naar Zeist afgereisd, onder wie zijn voormalig ploeggenoot Juan Manuel Asensi namens de vereniging van oud-spelers van de Catalaanse club.
Zijn beste jaren als voetballer beleefde Neeskens in de jaren zeventig in dienst van Ajax en FC Barcelona. Met Oranje speelde hij de WK-finales van 1974 en 1978. In 1974 opende de middenvelder tegen gastland Duitsland al in de tweede minuut de score uit een strafschop. Oranje verloor met 2-1. Tegen Argentinië werd het in Buenos Aires 3-1 na verlenging. Neeskens, geliefd om zijn inzet, speelde 49 interlands voor Oranje. Hij was ook trainer, onder meer van NEC.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
36 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
13 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
15 uur geleden