Voetbalvakbond vreest mentale problemen bij spelers
BERN (ANP) - De internationale vakbond voor voetballers FIFPro vreest dat veel spelers als gevolg van de genomen maatregelen rond de uitbraak van het coronavirus mentale problemen krijgen. Het gaat om voetballers die in buitenlandse competities spelen en vaak alleen wonen.
"Ze zitten in een vreemd land, ver weg van hun familie, zijn gewend aan veel hectiek en nu komt er de eenzaamheid. De ene dag ben je de held, de volgende dag ben je vergeten", zo schetst FIFPro een beeld. "Dat is heel moeilijk te verwerken. En gaat in veel gevallen tot grote problemen leiden."
Volgens FIFPro hebben meerdere studies de afgelopen jaren aangetoond dat het hier gaat om een groep die vatbaar is voor psychische klachten. "Ze staan voortdurend onder druk, leven in een glazen huis en moeten presteren. Dat maakt hun kwetsbaarheid groter."
Ajaxtrainer Erik ten Hag gaf eerder ook al aan extra zorgen te hebben over zijn buitenlandse spelers, omdat ze in deze tijden van crisis geen familie om zich heen hebben.
Als gevolg van de maatregelen om het coronavirus te bestrijden wordt vrijwel nergens in de wereld meer gevoetbald.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
14 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
15 minuten geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
18 minuten geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
19 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
5 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
11 uur geleden