Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalvakbond vreest mentale problemen bij spelers

Voetbalvakbond vreest mentale problemen bij spelers

BERN (ANP) - De internationale vakbond voor voetballers FIFPro vreest dat veel spelers als gevolg van de genomen maatregelen rond de uitbraak van het coronavirus mentale problemen krijgen. Het gaat om voetballers die in buitenlandse competities spelen en vaak alleen wonen.

"Ze zitten in een vreemd land, ver weg van hun familie, zijn gewend aan veel hectiek en nu komt er de eenzaamheid. De ene dag ben je de held, de volgende dag ben je vergeten", zo schetst FIFPro een beeld. "Dat is heel moeilijk te verwerken. En gaat in veel gevallen tot grote problemen leiden."

Volgens FIFPro hebben meerdere studies de afgelopen jaren aangetoond dat het hier gaat om een groep die vatbaar is voor psychische klachten. "Ze staan voortdurend onder druk, leven in een glazen huis en moeten presteren. Dat maakt hun kwetsbaarheid groter."

Ajaxtrainer Erik ten Hag gaf eerder ook al aan extra zorgen te hebben over zijn buitenlandse spelers, omdat ze in deze tijden van crisis geen familie om zich heen hebben.

Als gevolg van de maatregelen om het coronavirus te bestrijden wordt vrijwel nergens in de wereld meer gevoetbald.

Meer uit Voetbal

Tchouaméni nog onzeker voor WK-duel Frankrijk met Marokko

FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Het is nog onzeker of Frankrijk donderdag een beroep kan doen op Aurélien Tchouaméni voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Marokko. De middenvelder kwam tijdens het laatste duel met Paraguay (1-0-zege) niet in actie door een spierblessure.

19 minuten geleden
Engelsman Henderson geopereerd na blessure in feestvreugde op WK

KANSAS CITY (ANP) - De Engelse middenvelder Jordan Henderson is geopereerd aan de armblessure die hij heeft opgelopen na de gewonnen wedstrijd tegen Mexico in de achtste finales van het WK voetbal (3-2). Dat maakte de oud-Ajacied bekend op Instagram.

1 uur geleden
Spaanse voetbalster Putellas tekent bij London City Lionesses

LONDEN (ANP) - Voetbalster Alèxia Putellas gaat na haar vertrek bij FC Barcelona spelen voor London City Lionesses. De Engelse club voor alleen vrouwen heeft de komst van de tweevoudig winnares van de Gouden Bal woensdagmiddag wereldkundig gemaakt. De 32-jarige Putellas maakte in mei al haar vertrek bij Barcelona bekend.

1 uur geleden
Kroatische bondscoach Dalić vertrekt na negen jaar

ZAGREB (ANP) - Zlatko Dalić stopt na negen jaar als bondscoach van Kroatië. De 59-jarige trainer leidde de nationale voetbalploeg van het land naar een tweede plaats op het WK van 2018 en een derde plaats op het WK van 2022, maar werd deze editie in de zestiende finales uitgeschakeld door Portugal (2-1).

4 uur geleden
Omzet Europees voetbal voor het eerst boven 40 miljard euro

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Europese voetbal heeft in seizoen 2024/2025 voor het eerst meer dan 40 miljard euro omgezet, maar de groei vlakt af. Dat stelt accountantskantoor Deloitte in zijn jaarlijkse financieel voetbaloverzicht.

6 uur geleden
Go Ahead Eagles haalt Noorse spits Flataker

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zich opnieuw versterkt met een Scandinavische speler. De 21-jarige Noorse spits Erik Flataker komt over van het Zweedse AIK. Hij heeft getekend voor vier jaar.

6 uur geleden
Aanvalster Proost van FC Twente naar Bayern München

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-aanvalster Sophie Proost maakt de overstap naar Bayern München. Bij de Duitse kampioen heeft de 19-jarige jeugdinternational getekend voor drie seizoenen.

6 uur geleden