Voetbalvakbond vreest mentale problemen bij spelers
BERN (ANP) - De internationale vakbond voor voetballers FIFPro vreest dat veel spelers als gevolg van de genomen maatregelen rond de uitbraak van het coronavirus mentale problemen krijgen. Het gaat om voetballers die in buitenlandse competities spelen en vaak alleen wonen.
"Ze zitten in een vreemd land, ver weg van hun familie, zijn gewend aan veel hectiek en nu komt er de eenzaamheid. De ene dag ben je de held, de volgende dag ben je vergeten", zo schetst FIFPro een beeld. "Dat is heel moeilijk te verwerken. En gaat in veel gevallen tot grote problemen leiden."
Volgens FIFPro hebben meerdere studies de afgelopen jaren aangetoond dat het hier gaat om een groep die vatbaar is voor psychische klachten. "Ze staan voortdurend onder druk, leven in een glazen huis en moeten presteren. Dat maakt hun kwetsbaarheid groter."
Ajaxtrainer Erik ten Hag gaf eerder ook al aan extra zorgen te hebben over zijn buitenlandse spelers, omdat ze in deze tijden van crisis geen familie om zich heen hebben.
Als gevolg van de maatregelen om het coronavirus te bestrijden wordt vrijwel nergens in de wereld meer gevoetbald.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft Telstar, dat langdurig met tien man speelde, 1 punt bezorgd in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur. De doelman benutte na een achterstand van 0-2 twee strafschoppen (2-2).
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zeker een maand niet beschikken over verdediger Aaron Bouwman. Dat heeft de Amsterdamse club zondag gemeld op de eigen site. Bouwman raakte zaterdagavond geblesseerd in de thuiswedstrijd tegen PSV. Hij heeft onder anderen zijn borstbeen en long gekneusd en bracht de nacht van zaterdag op zondag door in het ziekenhuis. Naar verwachting mag hij zondagavond naar huis.
5 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - AZ is in de Eredivisie ook na vijf speelronden nog zonder puntenverlies. De Alkmaarders knokten zich in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen na rust terug van een achterstand en wonnen met 3-2.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Hakim Ziyech heeft zijn contract bij Wydad Casablanca na minder dan een jaar laten ontbinden. De 33-jarige Marokkaanse aanvallende middenvelder kan transfervrij op zoek naar een nieuwe club.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino neemt volgend jaar maart zoals eerder aangekondigd deel aan de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA. De huidige preses van de wereldvoetbalbond staat zwaar onder druk na het afblazen van zijn plannen om aandelen van het WK te verkopen aan particuliere investeerders.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en FC Twente hebben zondag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. In een vermakelijk duel vielen alle doelpunten in de eerste helft. Na vijf wedstrijden staat Groningen negende met 7 punten, Twente staat gedeeld vijfde met 7 punten uit vier wedstrijden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben op bezoek bij Feyenoord met 6-0 gewonnen. De landskampioen was veel sterker dan de nummer 3 van vorig seizoen in de Vrouwen Eredivisie. Het was de eerste onderlinge wedstrijd tussen twee ploegen uit de top 4 van vorig seizoen, dat spannend verliep.
2 uur geleden