Voetbaltrainster Wiegman gekozen tot Europees coach van het jaar
ISTANBUL (ANP) - Voetbaltrainster Sarina Wiegman is op een bijeenkomst van de UEFA in Istanbul gekozen tot Europees vrouwencoach van het jaar. De bondscoach leidde deze zomer Engeland naar de Europese titel. Martina Voss-Tecklenburg (Duitsland) en Sonia Bompastor (Olympique Lyon) waren de andere genomineerden.
Wiegman kon niet aanwezig zijn bij de uitreiking van de prijs, maar gaf wel een reactie. "Ik voel me zeer vereerd", sprak ze. "Deze prijs is natuurlijk niet alleen voor mij, maar voor iedereen die de afgelopen periode heeft meegewerkt aan het succes van Engeland. Ik dank daarbij de speelsters in het bijzonder."
Wiegman, voormalig bondscoach van Nederland, werd met Oranje ook al eens Europees kampioen.
Ancelotti
De Italiaan Carlo Ancelotti kreeg de onderscheiding bij de mannen. De trainer won het afgelopen seizoen met Real Madrid de Champions League door in de finale Liverpool te verslaan.
De spits van Real, Karim Benzema, werd vanwege zijn imposante bijdrage aan dat succes uitgeroepen tot voetballer van het jaar. Bij de vrouwen ging die eer naar Alexia Putellas van Barcelona.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
36 minuten geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geleden