Voetbaltoernooi Spelen eindigt voor het eerst met vrouwenfinale
PARIJS (ANP) - Op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs sluiten de vrouwen voor het eerst het olympische voetbaltoernooi af. Voorheen was de finale van de mannen altijd de laatste wedstrijd. Op zaterdag 10 augustus 2024 eindigen de vrouwen hun toernooi op de Spelen in het Parc des Princes, een dag eerder is de eindstrijd van het mannentoernooi in hetzelfde stadion van Paris Saint-Germain.
"We zijn heel blij dat de vrouwen voor het eerst het toernooi afsluiten", zegt voorzitter Gianni Infantino van de mondiale voetbalbond FIFA. Het voetbaltoernooi tijdens de Spelen begint op woensdag 24 juli. Bij de vrouwen doen twaalf landen mee, bij de mannen zestien.
De wedstrijden worden gespeeld in zeven Franse steden. Naast Parijs zijn dat Bordeaux, Lyon, Marseille, Nantes, Nice en Saint-Étienne. Lyon en Marseille huisvesten onder meer de halve finales.
De Nederlandse voetbalsters debuteerden vorig jaar in Tokio op de Olympische Spelen. Ze verloren in de kwartfinales via strafschoppen van de Verenigde Staten. Canada pakte in Japan het goud door Zweden in de finale te verslaan. Bij de mannen prolongeerde Brazilië de olympische voetbaltitel.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
13 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
16 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
19 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
21 uur geleden