Voetbaltoernooi Spelen eindigt voor het eerst met vrouwenfinale
PARIJS (ANP) - Op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs sluiten de vrouwen voor het eerst het olympische voetbaltoernooi af. Voorheen was de finale van de mannen altijd de laatste wedstrijd. Op zaterdag 10 augustus 2024 eindigen de vrouwen hun toernooi op de Spelen in het Parc des Princes, een dag eerder is de eindstrijd van het mannentoernooi in hetzelfde stadion van Paris Saint-Germain.
"We zijn heel blij dat de vrouwen voor het eerst het toernooi afsluiten", zegt voorzitter Gianni Infantino van de mondiale voetbalbond FIFA. Het voetbaltoernooi tijdens de Spelen begint op woensdag 24 juli. Bij de vrouwen doen twaalf landen mee, bij de mannen zestien.
De wedstrijden worden gespeeld in zeven Franse steden. Naast Parijs zijn dat Bordeaux, Lyon, Marseille, Nantes, Nice en Saint-Étienne. Lyon en Marseille huisvesten onder meer de halve finales.
De Nederlandse voetbalsters debuteerden vorig jaar in Tokio op de Olympische Spelen. Ze verloren in de kwartfinales via strafschoppen van de Verenigde Staten. Canada pakte in Japan het goud door Zweden in de finale te verslaan. Bij de mannen prolongeerde Brazilië de olympische voetbaltitel.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
3 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
13 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
15 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
19 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
20 uur geleden